نکاتی برای ناخن سالم

ناخن ها سلامت کلی ما را نشان می دهند، به همین دلیل مراقبت از ناخن بسیار مهم می باشد ،نکاتی را که در این مقاله می خوانید توصیه های متخصصین پوست برای داشتن ناخن های سالم می باشد.
ناخن ها را تمیز و خشک نگه دارید.

برای گرفتن ناخن از ناخنگیر یاکاتر استفاده نمایید. ناخن ها را کمی مانده به گوشت ناخن کوتاه کرده تا استحکام آن بیشتر باشد.

برای حفظ کوتیکول ناخن روزانه چند قطره روغن آرگان خالصargan oleروی ناخن ها به مالید.

از ناخن خود به عنوان یک ابزار برای باز کردن اجسام سخت ،پیچ ویا درب قوطی استفاده نکنید.

ناخن های خود را با چند قطره روغن آرگان خالص argan oleچرب نگهدارید بخصوص در شب و قبل از خوابیدن این کار را انجام بدهید.

هنگامی که ناخن ها ضخیم شده و کوتاه کردن آنها کمی دشوار شده است، کمی آب نمک ولرم درست کرده و پای خود را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در آن قرار دهید.

اگر ناخن های شما رشد غیر معمول داشته و در گوشت شما فرو رفته اند برای بیرون آوردن آنها حتمن به یک پزشک مراجعه.زیرا درمان نکردن به موقع آن ویا دستکاری های خودسرانه می تواند اثرات مخرب غیر قابل بازگشتی را برای شما به همراه داشته باشد.

کفشهای مناسب که در آن پا تحت فشار نباشد بپوشید و سعی کنید روزانه کفش خود را عوض نمایید..

در استخر های عمومی سعی کنید از دمپای شخصی خود استفاده نماید استفاده از دمپای آلوده می تواند باعث ایجاد قارچ در ناخن وانگشت های پای شما بشود.

اگر ناخن های شما دچار تورم ،تغییر شکل و یا درد شده اند، به یک متخصص پوست مراجعه کنید ،زیرا ممکن است نشانه هایی از مشکلات جدی ناخن باشد. اگر دچار دیابت یا گردش خون ضعیف شده اید، هر گونه تغییر در انگشت و ناخن می تواند جدی باشد . اگر سوال یا نگرانی در مورد مراقبت از ناخن خود دارید، به یک متخصص پوست مراجعه کنید.