Skip to main content

سه ماده طبیعی برای روشن کردن پوست و حذف لکه های تیره

سه ماده طبیعی برای روشن کردن پوست و حذف لکه های تیره ، اهمیت مراقبت از پوست خود را کمی جدی بگیرید. این بزرگترین عضو بدن شما است و اولین خط دفاع در برابر عفونت و بیماری است. بنابراین با مشاهده هر لکه تیره یا تغییر در رنگ پوست، ضمن مراجعه به یک متخصص پوست ، برای جلوگیری از آسیب‌های بیشتر هرآنچه را که می توانید انجام دهید. خبر خوب این است که شما می توانید بسیاری از مشکلات تغییر رنگ در پوست خودتان را حل کنید.در این مقاله سه راه درمان خانگی  که می توانید آن را برای روشن شدن پوست خود و از بین بردن لکه های ناخوشایند یا لکه های تیره استفاده کنید، آموزش داده شده است.

خطرات درمان های شیمیای پوست:

به طور معمول، هیدروکینون و جیوه مواد اصلی مورد استفاده در محصولات سفید کننده پوست هستند. آنها با مهار تولید ملانین که موجب تیره گی پوست می شود کار می‌کنند ،ملانین ماده شیمیایی است که در کوتاه مدت پوست را تیره تر می‌کند. با این حال، تحقیقات اخیر نشان می دهد که در دراز مدت این مواد می توانند سمی باشند. در واقع، این مواد می توانند در استفاده بلند مدت پوست را تیره تر کرده وباعث پیری زودرس در طولانی مدت شوند. خوشبختانه محققین تعدادی از مواد سفید کننده طبیعی را کشف کرده‌اند که به درستی همانند ترکیبات مصنوعی، بدون عوارض جانبی مضر تاثیر مثبت روی بهبود رنگ پوست دارند.. این مواد طبیعی با جذب اشعه UV مضر از خورشید و مهار تولید ملانین در پوست که سبب تولید رنگدانه تیره می شود از تیر گی پوست جلو گیری کنند.

لیمو و پوست پرتقال:

لیمو و پوست پرتقال سفید کننده های طبیعی پوست هستند. آنها حاوی مقدار زیادی ویتامین C هستند که نقش مهمی در تولید فیبرهای کلاژن ایفا می‌کنند ،فیبرهای کلاژن عامل مهمی در حفظ حالت کشسانی و سلامت پوست دارند ، ویتامین C نشان داده است که ملانوسیت های پرخطر را کاهش می‌دهد. این ها سلول هایی هستند که ملانین را در لایه های پایه پوست تولید می کنند که باعث می شود، پوست “خیس” شده و یا تیره تر شود.

سه ماده طبیعی برای روشن کردن پوست و حذف لکه های تیره

عصاره شیرین بیان:

ریشه گیاه شیرین بیان در پزشکی چینی به عنوان یک راه درمانی برای انواع بیماری های پوستی استفاده شده است. دانشمندان ژاپنی در اوائل دهه ۱۹۹۰، ترکیبات گلاتریدین را ریشه شیرین بیان تشخیص دادند که اشعه های UVA و UVB را جذب می کند و به عنوان یک عنصر موثر در سفید سازی پوست عمل می کند.

یک مطالعه بالینی منتشر شده در مجله شیمی کشاورزی و مواد غذایی نشان داده است که گلابریدین می تواند آنزیم تیروزیناز تولید کننده ملانین را تا ۵۰٪ بدون آسیب رساندن به سلول های پوست را مهار کند! عصاره شیرین بیان در درمان علائم التهابی پر رنگ (از جمله لکه های تیره) موثر است، همچنین می تواند برای آسیب ناشی از زخم های آکنه موثر شود و حاوی خواص ضد التهابی است که باعث کاهش التهابات پوستی و کاهش قرمزی پوست می شود.

سه ماده طبیعی برای روشن کردن پوست و حذف لکه های تیره
تمشک

عصاره تمشک یک مهارکننده طبیعی آنزیم تیروزیناز است. این آنزیم باعث تولید ملانین (رنگدانه قهوه ای) در پوست می‌شود.با توجه به مجله داروهای درماتولوژی، آزمایشات بالینی نشان داده‌اند ، تمشک عامل موثر سفید سازی پوست هست و مناسب برای استفاده پوستی می‌باشند. این مطالعه نشان داده که غلظت ۰.۴٪ عصاره توبره باعث کاهش فعالیت تیروزیناز تا ۵۰٪ شده است.

کره کاکائو خالص

کره کاکائو خالص در مبارزه با رادیکال های آزاد تیرگی پوست را کاهش می دهد،کره کاکائو پیری را به تاخیر می اندازد، کره کاکائوخالص به دلیل محتوای بالای آنتی اکسیدان و اسیدهای چرب ، توانایی مبارزه با رادیکال های آزاد را که باعث تیرگی و چین و چروک پوست می شود را دارد ، کره کاکائو پوست را مرطوب و تغذیه می کند تا نشانه های پیری راکاهش داده و تاخیر بیاندازد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید:  ۰۲۱۸۸۶۶۳۹۶۳   پیج اینستاگرام :  _arganole

سه ماده طبیعی برای روشن کردن پوست و حذف لکه های تیره