۱. مرطوب‌کننده شبانه: یک قطره برای مرطوب کردن کل پوست‌تان و صاف نگاه داشتن آن کافی است.

 

۲. تونر پوست: روزی دو تا چهار قطره به تونر خود اضافه کنید تا از غنای آن استفاده شود.

 

۳. پاک‌سازی: با شکر قهوه‌ای مخلوط کنید و برای پاک‌سازی صورت استفاده کنید. صورت‌تان اصلا از نو زنده می‌شود!‌

 

۴. اکنه: میزان بالای اسید لینولیوم در روغن آرگان باعث کاهش جوش‌های آکنه می‌شود.

 

۵. جای کش آمدن پوست: روغن آرگان انعطاف‌پذیری پوست را افزایش می‌دهد و در نتیجه جلوی باقی ماندن جای کش آمدن پوست را می‌گیرد. دو سه قطه روغن آرگان خالص را کف دست خود بریزید و آرام روی هر موضعی که مشکل دارد بمالید.

 

۶. زخم جای تیغ: روغن آرگان درمانی موثر برای مردان و زنان پس از تراشیدن پوست است و به ترمیم سریع جای زخم تیغ کمک می‌کند.

 

۷. مرطوب‌سازی کل بدن: دو قطره روغن آرگان را به روغن نارگیل یا سایر روغن‌های مرطوب‌کننده طبیعی اضافه کنید تا از پوست خشک در امان بمانید.

 

۸. نرم‌کننده پس از شتستشو: این روغن غیرچرب بهترین نرم‌کننده پس از حمام است. روغن آرگان موهای شلخته و بیرون‌زده را جمع می‌کند و در مقابل گرمای سشوآر و دستگاه‌های فرساز و صاف‌ساز از موهایتان حفاظت می‌کند.

 

۹. نرم‌کننده عمیق شب تا صبح: اگر موهایتان خشک و شکننده است هفته‌ای یک بار از روغن آرگان به عنوان نرم‌کننده‌ای عمیق که از شب تا صبح روی مویتان می‌ماند استفاده کنید.

 

۱۰. نرم‌کننده لب: روغن آرگان بهترین نرم‌کننده لب و بهترین جایگزین برای چاپ‌استیک است. یک یا دو قطره بمالید و هر چه اضافه بود پاک کنید. نه تنها لب‌های شکسته را درمان می‌کند که لب‌ها را نرم و تنظیم‌شده نگاه می‌دارد.

 

۱۱. ناخن: رطوبت غیرچرب روغن آرگان بهترین درمان برای پوستک و ناخن است. هرگونه لاک را از انگشتان دست و پا پاک کنید و کامل بشورید.

 

۱۲. پاها و پاشنه‌های خشک: اگر پوست‌ پا یا پاشنه‌تان زخم‌خورده و خشک است، دو تا چهار قطره به پایتان بزنید، بخصوص به مواضعی که مشکل دارند. بعد با یک جفت جوراب بپوشانید، بگذارید روغن فرو رود و آن‌گاه پاک کنید.