غذای منحصرا و به طور خودکار اندام شما را هدف قرار نمی دهد (هنگامی که با خوردن غذا بدن کالری بیشتر از نیاز دریافت می کند، بدن شما در از دست دادن چربی صرفه جویی می کند،. اما یک رژیم غذای مناسب چربی سوز به شما کمک می کند چربی بدن خود رابسوزانید.

فلفل
چه کسی می دانست که میان یک فلفل تند در دهان و سوزاندن چربی شکم شما ولاغری رابطه ای وجود دارد؟ دانشمندان بر اساس یک مطالعه که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی انجام دادند ، مصرف روزانه یکی از ترکیبات موجود در فلفل (کپسایسین) باعث کاهش میزان چربی شکم در بدن شده و توانایی بدن برای تبدیل غذا به انرژی و چربی سوزی را افزایش می دهد براساس یک تحقیق که توسط محققان کانادای انجام شده افرادی که با غذای خود فلفل تند استفاده می کنند به میزان ۲۰۰ کالری بیشتر مصرف می کنند نسبت به افرادی که غذای تند استفاده نمی کنند.

آواکادو
یک قاشق آواکادو یکی از موثرترین غذاهای چربی سوز می باشد، آوکادو سرشار از ویتامین B6-می باشد که به طور مستقیم خنثی کننده هورمونهای ذخیره کننده چربی در دور شکم می باشند، آواکادو سرشار از چربی اشباع نشده هستندکه طبق تحقیقات در مجله Diabetes Care، این چربی سالم ممکن است از توزیع چربی بدن در اطراف شکم جلوگیری نماید و تنظیمات ژنهای چربی خاصی را کاهش دهد.و به صورت یک چربی سوز عمل کند تحقیق دیگری نشان می دهد افرادی که نیمی از آواکادو تازه با ناهار بخورند، ۴۰ درصد کاهش تمایل به خوردن غذا در ساعت های بعد از آن وعده غذای خواهند داشت.

غلات
کربوهیدرات ها دشمن نیستند. به گفته یک مطالعه دانشگاهی، افرادی که سه یا دو بار در هفته خوراکی های از دانه های کامل( نه فناوری شده ) از قبیل جو،لوبیا…… مصرف کردند، نسبت به افرادی که کالری مصرف شده از کربوهیدرات های فناوری شده مانند (نان، برنج، ماکارونی) خوردند ۱۰ درصد چربی شکم کمتری ذخیره کرده اند. این به خاطر فیبرهای بالای غلات فناوری نشده می باشد.

ماهی
معادله چربی سوزی ساده است: پروتئین عضله را تولید می کند. عضله بیشتر = سوزاندن چربی بیشتر. لورن ماینچ، متخصص تغذیه می گوید: ماهی یکی از سالم ترین منابع پروتئین است، به خصوص ماهی های وحشی. او همچنین توضیح می دهد که منبع غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ ضد التهابی است که باعث چربی سوزی و کاهش وزن می شود. اما تنها همین نیست: “آلیسا رومسی، سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی، می گوید:” دریافت پروتئین کافی و چربی سالم نیز باعث کاهش میل به هضم می شود و نشان داده شده که به کاهش وزن کمک می کند. ”

سیب زمینی شیرین
عبارت “slow carb” چیزی جز چربی سوزی است. برخی کربوهیدراتها آهسته و به آرامی هضم می شوند، که باعث می شود شما بیشتراحساس سیری داشته و انرژی بیشتری در طول روزداشته باشید ، سیب زمینی شیرین یکی از آنهاست. در میان مواد جادویی اینجا کاروتنوئیدها، آنتی اکسیدان ها هستند که سطح قند خون و مقاومت به انسولین را پایین آورده و مانع از مصرف کالری ها به چربی ها می شود. و مشخصات بالا ویتامین آنها (از جمله A، C و B6) انرژی بیشتری برای سوزاندن چربی در هنگام ورزش به شما می دهد.

چای سفید
اگر چای بعنوان ذوب کننده چربی وجود داشته باشد بدون شک آن چای سفید می باشد که با سه روش متفاوت برای کمک به حذف چربی و چربی سوزی در بدن شما عمل می کند، یک مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه و متابولیسم نشان داد که چای سفید به طور همزمان باعث افزایش لیپولیز (تجزیه چربی) و بلوکه شدن آدپیوژنز (تشکیل سلول های چربی) می شود. گروه دیگری از محققان دریافتند که چای همچنین یک منبع غنی از آنتی اکسیدان ها است که باعث آزاد شدن چربی از سلول ها می شود و به افزایش توانایی کبد برای تبدیل چربی به انرژی کمک می کند.

شکلات تلخ
اگر تصور می کنید از دست دادن وزن وچربی سوزی به معنای از بین بردن همه حق انتخاب های شما در خوراکی های خوشمزه هست، نگاهی به شکلات های تیره بی اندازید. مطالعه ای در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا نشان داد که شکلات تلخ تخمیر میکروب های روده ای را افزایش داده و بدن ما ترکیبات پلی فنولی سالم روده، از جمله butyrate، که یک اسید چرب است را تشویق می کند تا چربی را به عنوان سوخت استفاده می نماید ،بااضافه کردن میوه به شکلات تخمیر و آزاد سازی ترکیبات را تقویت نمایید، مطمئن باشید شکلات با ۷۰ درصد کاکائو یا بالاتر ، بیشترین میزان پلی فنول های آنتی اکسیدان را برخوردار است.

توت
توت ها سرشار از آنتی اکسیدان های پلی فنول بوده و به سوختن چربی ها کمک شایانی کرده و از ذخیره آن جلوگیری می کنند ، همچنین باعث افزایش جریان خون به عضلات شمامی گردند. به گفته یک مطالعه دانشگاهی در تگزاس، موش هایی که سه بار در روز از انواع توت ها مصرف می کردند ۷۳ درصد سلول های چربی کمتری داشتند. افزایش پتانسیل چربی سوزی زغال اخته منبع قوی از رزوراترول، آنتی اکسیدان است که نشان داده شده است با تبدیل بیش از حد چربی سفید مضر در موش به کالری تا ۴۰ درصد خطر ابتلا به چاقی را کاهش می دهد. توت ها منابع غنی از قند ها هستند اما هنوز هم بهترین راه برای محدود کردن میل به شیرینی هستند.

تخم مرغ
شاید باور کردنی نباشد اما تخم مرغ یکی از بهترین منابع کولین، مواد مغذی مهم برای چربی سوزی است ،که به حذف ژن های مسئول ذخیره سازی چربی شکم کمک می کند. تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین لاغری هستند، که می توان با خوردن آن در یک وعده صبحانه انرژی کل بدن را برای تمام روز تنظیم کرد. در مطالعه ای بر روی ۲۱ مرد که در نشریه Nutrition Research منتشر شد، نصف گروه صبحانه ای از نوشیدنیها داشتند در حالی که نصف دیگر گروه با تخم مرغ تغذیه شدند گروهی که تخم مرغ خوردند سه ساعت بعد احساس گرسنگی کمتر و ۲۴ ساعت بعد کالری کمتری مصرف می کردند!

حبوبات
تحقیقات نشان می دهد، لوبیا یک قرص چربی سوزی واقعی است. برای شروع، لوبیا یک منبع عالی از نشاسته مقاوم هست، لونیا سرشار از فیبر نامحلول است که باکتری سالم را در روده شما تغذیه می کند و موجب تولید بوتیرات شیمیایی شده که باعث می شود به بدن در سوختن چربی به عنوان چربی سوزی کمک کند.ا همچنین یکی از منابع بالای فیبر محلول هستند. یک مطالعه اخیر در مرکز پزشکی باپتیست نشان داد که برای هر ۱۰ گرم فیبر محلول که روزانه خورده می شود، چربی شکم مورد مطالعه طی۵/۳ سال به میزان ۳.۷ درصد کاهش یافت. یک فنجان لوبیا سیاه دارای ۴/۸ گرم فیبر محلول است.

گوجه فرنگی
محققان ژاپنی اخیرا کشف کرد گوجه فرنگی حاوی ماده ۹-oxo-ODA است که در میوه های قرمز درخشان یافت می شود ومی توانند DNA شما را به طور موثر برای سوختن چربی بیشتر فعال کنند. گوجه فرنگی نیز سرشار از بتاکاروتن و لیکوپن، دو آنتی اکسیدان قوی است که ترکیبات مانع ذخیره سازی چربی را افزایش می دهند. یک مطالعه نشان می دهد افرادی که رژیم های آنها شامل بتا کاروتن ترین و لیکوپن بود کوچکترین waists و کمترین چربی شکم را داشته اند، طبق تحقیقات، گوجه فرنگی های رسیده حاوی لیکوپن قابل دسترس تر از گوجه فرنگی خام هستند

گریپ فروت
هر تکه ای از گریپ فروت که به سالاد شما اضافه میشود مانند یک مسابقه ای است که موجب سوزاندن چربی بدن شما می شود. مطالعه ای که در مجله متابولیسم منتشر شد، دریافت که افرادی که گریپ فروت را برای شش هفته مصرف کردند، کمبودویتامین C را که عامل مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن می باشد جبران کرده اند. این میوه از مواد شیمیایی فیتوکمیک، ترکیبات زیست فعال غنی است که تحقیقات اخیر نشان می دهد بدن به تولید یک هورمون به نام آدوبونکتین تحریک می شود که در تجزیه چربی بدن دخیل است. تحقیقات دیگر نشان می دهد که میوه آبدار می تواند سلول های چربی قهوه ای را به وجود آورد که باعث کاهش شکافت چربی بدن شده و اشتهائ را کم می کند.

کینوا Quinoa
کینوا Quinoa یک پروتئین کامل است، این دانه های غنی از پروتئین در اطراف دور کمر شما کمر بندی ایجاد کرده که آن شامل زنجیره ای کامل از آمینو اسیدهای ضروری برای ساخت عضلات و از دست دادن چربی است. محققان در مطالعه ای در مجله تحقیقات دیابت در سال ۲۰۱۵ کشف کردند که بیماران مصرف مقادیر بالاتری از پروتئین های گیاهی به مراتب کمتر از سندرم متابولیک دارای ترکیبی از کلسترول بالا، قند خون بالا و چاقی هستند. همچنین دارای لیزین اسید آمینه است که به شما کمک می کند چربی بسوزانید و استخوان ها و پوست سالم را حفظ کنید. بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله مواد غذایی شیمی، quinoa دارای بالاترین سطح بتایین، یک ماده شیمیایی است که متابولیسم شما را کنترل و در واقع مانع از اقدام ژن هایی که چربی را ذخیره می کنند می شود.

روغن نارگیل
نارگیل یک معجزه غذایی است: روغن نارگیل چربی است که شما را لاغر می کند. روغن نارگیل مکمل رژیم غذایی برای کاهش چاقی شکمی و سوزاندن چربی دور شکم می باشد. در یک مطالعه از ۳۰ مرد، کسانی که روزانه ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل خوراکی مصرف کردند به طور متوسط ۱،۱ اینچ در یک ماه کاهش سایز دور شکم دادند. تری گلیسیرید های متوسط زنجیره ای C.O. به جای ذخیره شدن در اطراف شکم به عنوان چربی و اسید لوریک به عنوان انرژی سوخته می شود.

بادام
یک مطالعه بر بزرگسالان بالغ نشان می دهد که خوردن حدود یک چهارم فنجان بادام برای ۶ ماه منجر به کاهش ۶۲ درصدی BMI به وسیله ترکیباتی که جذب شدن چربی توسط بدن را محدود می کند.خواهد شد یک مطالعه در مجله انجمن قلب آمریکا در سال ۲۰۱۵نشان داد که خوردن روزانه فقط ۱.۵ اونس از بادام باعث کاهش چربی شکم و پا می شود. برای تاثیر بیشتر قبل از کار کردن بادام را بخورید: L-arginine اسید آمینه می تواند به شما کمک کند چربی و کربوهیدرات بیشتری بسوزانید.

گوشت قرمز
طبق نظر جنیفر مک دانیل MS، RDN، CSSD، LD، غذاهای غنی از اسید آمینه اسید لوسین می توانند برای ایجاد توده عضلانی بدون چربی به شما کمک کنند. این به معنای واقعی کلمه شروع روند رشد توده عضلانی است و گوشت قرمز یکی از بهترین منابع است. برای مصرف مزایای اضافه شده از امگا ۳ و اسیدهای لینولئیک کانژوگه، این دو اسیدهای چرب به کاهش التهاب بدن کمک می کنند که سبب ذخیره سازی چربی می شوند.

مطالعات نشان می دهد غذاهای اسیدی باعث افزایش میزان کربوهیدرات می شوند که تا ۴۰ درصد آن را می سوزاند. هرچه سریعتر کربوهیدرات ها را سوزانید، بدن شما شروع به سوختن چربی می کند، به طور خاص سرکه سیب عمدتا از اسید استیک تشکیل شده است، که تخلیه معده را به تاخیر انداخته و انتشار قند را در جریان خون کاهش می دهد. تحقیقات منتشر شده در مجله Bioscience، Biotechnology، Biochemistry دریافتند که ACV علاوه بر حفظ سطح قند خون پایدار، پروتئین های داخل بدن را تولید می کند که باعث سوختگی چربی می شوند.

آب
آجیا چری، مربی شخصی و بنیانگذار آموزش آموزشی نوآورانه می گوید: “یکی از اکسیرهای سوزانده چربی سحر و جادوی آب است”. ” ساده تر این است که کالری های غیر ضروری را کاهش دهیدآب یک عنصر ضروری از دست دادن وزن و چربی است. ” آب لازم است تا متابولیسم به طور مطلوب عمل کند. برای تاثیر گذاری بیشتر برشی از لیمو را به شیشه اضافه کنید. D-limonene، آنتی اکسیدان در پوست لیمو، کمک می کند تا سموم بدن را از بین ببرد و با افزایش متابولیسم باعث سوزاندن چربی ها بشود.

هشت ویژگی روغن آرگان خالص معجزه طبیعت

 1. التیام ناراحتی های پوستی

تریترپنوئیدها به طور طبیعی در روغن آرگان argan oleیافت می شوند که مزایای سلامتی زیادی برای پوست دارد شامل توانایی کم کردن رشد زگیل ها، درمان برخی از تورم های پوست، از بین بردن تومور سلول های پوستی و محو شدن جا و اثر خط. همچنین همه آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چربی که در روغن آرگان خالصargan ole یافت می شوند به درمان آکنه خفیف و التیام اثرهای مربوط به جای آکنه کمک میکند.

 1. کاهش عوارض بالا رفتن سن

روغن آرگان خالصargan ole شامل ۸۰ درصد اسید چرب است که برای پاک کردن علائم پیری عمل میکند. استفاده ی منظم از روغن آرگان خالصargan ole نشان داده شده که چین و چروک عمیق وشدید را کاهش میدهد. همچنین برای محو جوش های  پیری بدلیل جوان سازی پوست و افزایش رشد سلول های پوستی سالم عمل میکند.

 1. حفاظت در برابر تخریب های محیطی

آنتی اکسیدان موجود در روغن آرگان خالصargan ole به حفاظت پوست، مو و ناخن آسیب دیده توسط اشعه یو وی کمک میکند. اضافه کردن روغن آرگان خالصargan ole بر پوست آسیب دیده توسط اشعه یو وی می تواند لکه های خورشیدی را محو کند و پوست های خشک را که به دلیل زیاد در معرض اشعه ی یو وی بودن ایجاد می شود، توسط افزایش باززایی سلول های پوست التیام بخشد

 1. ضد التهاب

فلاونوئید ها که در روغن آرگان حضور دارند  اهداف ضد التهابی قدرتمندی دارند که می تواند برای درمان هر دو مشکلات درونی وبیرونی پوست استفاده شود. برای رهایی از جراحت ماهیچه و مفصل ، موثر است. مطالعات بسیاری وجود دارد که درباره توانایی روغن آرگان برای مبارزه با سرطان و سایر بیماری هاست. آنتی اکسیدان ها در روغن آرگان به حفاظت پوست از رادیکال های آزاد که میتواند منجر به سرطان پوست شود کمک میکند. همچنین مطالعاتی برای قدرت التیام روغن اندام بر علیه سرطان های  مثانه و کلون، پروستات هم چنین سرطان هایی که از میان بدن رشد میکنند که احتمالا نتیجه ی عفونت یا تورم هستند انجام شده است.

 

 1. جلوگیری از علائم کشیدگی

قدرت التیام بخشی روغن آرگان بر پوست با بالارفتن سن متوقف نمی شود. این معجزه ی روغن آرگان خالص میتواند برای جلوگیری از کشیدگی پوست پس از حاملگی، رشد نابالغ باسن و سینه یا افزایش وزن سریع توسط نرم کردن و تقویت سریع هم استفاده شود.

 1. ترمیم پایانه های شکسته

روغن آرگان خالص وقتی که بر روی مو اجرا می شود، از خشک شدن و آسیب محیطی توسط پوشش مو حفاظت میکند. روغن در رطوبت و نرمی ، مو را قابل مدیریت تر میکند و کمتر به سمت آسیب دیدگی از سوختن و حالت دادن می برد. روغن آرگان میتواند با ترکیب شدن با  رنگ از قبیل حنا به افزایش زمان بین رنگ زدگی کمک کند . غنی کردن ویتامین e ، تغذیه ی مو با روغن آرگان، ترمیم موهای که در  انتها شکسته شده و افزایش درخشش مو و سلامت ظاهری را موجب میشود.

 1. تقویت ناخن ها

وقتی که بر روی انگشت ها اجرا میشود، روغن آرگان به ارتقای استحکام ، سلامت  ناخن ها کمک میکند ،وجود بالای ویتامین E. ویژگی  آنتی باکتریایی و ضد التهابی روغن آرگان احتمالا به سلامت ناخن کمک میکند و عفونت پوست با سلامت ناخن ارتباط دارد.

 1. بهبود بخشی ظاهر پوست

آذر فخار ۱ شهریور ۱۳۹۵ ۹۳,۷۱۸ ۱۰ بنیتا

مشکل تجمع چربی های شکم بسیار شایع است و برای کاهش چربی های دور شکم لازم است از چندین روش همزمان کمک گرفت . روش های زیربسیار موثر بوده و آب شدن چربی های شکمتان کمک می کند.

علا وه بر استفاده از روش های زیر، اگر قصد لاغری دارید، در همین انجمن با ارسال پست درخواست رژیم غذایی مخصوص به خود را داده و آنرا رایگان دریافت کنید.در انتهای صفحه توضیحات لازم جهت دریافت رژیم غذایی را داده ام.

آب کردن چربی های شکم:

تغذیه مهم ترین گام است . علت اصلی چاقی های شکمی تغذیه نامناسب است. بی تحرکی , ژنتیک و عوامل هورمونی هم علل دیگراست . غذاهای فست فود و چربی های اشباع که در انواع شیرینی , دسر ها , لبنیات پرچرب وجود دارد می تواند به تجمع چربی در شکم منجر می شود . مواد نشاسته ای و خصوصا برنج هم از این دسته است . پس توصیه ی رژیم مناسب آن است که:

_ از غذاهای کم چرب به صورت بخار , گریل یا آب پز استفاده کنید.

_ سبزیجات به وفور در برنامه ی غذایی چه به صورت سالاد و چه سبزیجات پخته شده , داشته باشید.

_ میوه ها میان وعده های بسیار خوبی هستند.
_ بهترین روغن ها برای شما روغن زیتون یا کانولا می باشد .
_ مغزها و دانه های روغنی مثل گردو، بادام، تخمه ی افتابگردان و… نیز دیگر منبع اسیدهای چرب در برنامه ی غذایی شماست که روزانه ۱ قاشق غذاخوری کافیست .
_ هر روز صبح ۱ قاشق مربا خوری دارچین را با آب و عسل مخلوط کرده و ناشتا میل کنید .
_ در غذای خود به وفور از زردچوبه , زیره , میخک , سرکه ی سیب و کاری استفاده کنید.
_ دم نوش هایی مانند مریم گلی , یا زنجبیل با فلفل و عسل، چای سبز می تواند موثر باشد .
_ از آب کرفس غافل نشوید .
در کنار رژیم , ورزش را فراموش نکنید .
_ بغیر از ورزش های هوازی , تمرکزتان را بر ورزش های موضعی شکم قرار دهید .
_ در هنگام پیاده روی شکم خود را منقبض نگه دارید.
_ در حین حرکت با نوک دست بر عضله ی شکم ضربه بزنید .

در ادامه در صورت لزوم از دستگاه های لاغری استفاده کنید . بخشی از این دستگاه ها با امواج صوتی و یا رادیویی باعث آزاد شدن چربی از داخل سلول می گردد.

پس در کنار رژیم و ورزش , باعث می شوند تا از شر چربی های موضعی راحت شوید ……

***برای درخواست رژِیم غذایی متناسب با خودتان کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:***

۲)  در بالای صفحه، ارسال پست را بزنید. از شما خواسته می شود وارد سایت شوید. اگر تا کنون ثبت نام نکرده اید، به ما ملحق شوید، اینکار کمتر از ۵ دقیقه زمان می برد.

۳)  در قسمت عنوان بنویسید ” دریافت رژیم غذایی + نام خود”

۴)  روی  “Select Category” کلیک کنید و” رژیم و تناسب اندام” را انتخاب کنید. روی “Select sub Category” کلیک کنید و گزینه ” دریافت رژیم شخصی ” را انتخاب کنید.

۵)  اطلاعات خود را از قبیل قد، وزن و دور مچ بنویسید. برای دریافت رژیم مناسب تر، جنسیت وضعیت جسمانی و داروهای مصرفی خود را ذکر کرده و هم چنین برنامه غذایی روز قبلتان را بنویسید.(در صورتی که بیماری خاصی دارید آن را ذکر نمایید)

۶)  دکمه “پست” را بزنید، تا ارسال انجام شود.

۷)  می توانید لینک پست خود را کپی کرده و ذخیره نمایید تا به راحتی  رژیم درخواستی خود را  را دریافت کنید.( در این صورت نیاز به جستجو در میان سایر پست ها ندارید)

*** دریافت رژیم غذایی برای هر کاربر بین ۱ الی ۲ روز زمان می برد. لطفا تا دریافت رژیم غذایی خود صبور باشید***

موفق و تندرست باشید

 

۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱,۲۰۶ ۱۲

با ریمل خشک شده چه کنیم؟
ریمل یکی از مهم ترین لوازم آرایشی است که هر خانمی باید در کیف لوازم آرایش اش داشته باشد. حتی اگر هم شما اهل آرایش حرفه ای و غلیظ نباشید حتما باید در آرایش صورت تان از ریمل استفاده کنید.

ریمل ها انواع و اقسام بسیاری دارند، برخی از آنها بلند کننده مژه و برخی دیگر پر کننده هستند. برخی از انواع ریمل هم ریمل های دو رنگ هستند که نسبت به مابقی ریمل ها برتری دارند. اگر شما هم می خواهید یک ریمل باکیفیت و عالی تهیه کنید باید هزینه بسیاری را صرف خرید ریمل کنید.

ریمل ها بعد از ۳ الی ۴ ماه استفاده، به دلیل اینکه دفعات بسیاری درب شان باز و بسته می شود، باید دور ریخته شوند. اما اگر شما ریملی که تازه خریداری کرده اید و استفاده زیادی از آن نکرده اید، خشک شده باشد با دو ترفند زیر می توانید ریمل خشک شده تان را دوباره نو کنید.
روش اول برای رفع خشکی ریمل:
اولین چیزی که می توانید برای رفع خشکی ریمل تان از آن استفاده کنید قطره های چشمی است. کافی است ۲ تا ۳ قطره چشمی را درون ریمل تان ریخته و آن را کامل تکان دهید تا مخلوط شود.

دومین روش بازسازی ریمل خشک شده:
دومین وسیله برای رفع خشکی ریمل، روغن زیتون است. کافی است ۲ تا ۳ قطره روغن زیتون را درون ریمل تان ریخت و آن را خوب تکان دهید. نکته قابل توجه این است که روغن زیتون یکی از بهترین تقویت کننده های مژه های تان هم است.

 

محمد عقیلی ۱۴ تیر ۱۳۹۵ ۶ بنیتا

اگر دارویی وجود داشت که می‌توانست رشد موها را افزایش دهد قطعا خبر وجود چنین محصولی تمام دنیا را منفجر می‌کرد. اما تا زمانی که چنین دارو یا محصولی کشف شود، سلامتی، سبک زندگی و بهداشت و مراقبت از مو می‌توانند سلامتی موهای شما را بهبود ببخشند. با اینکه دوره رشد مو دوره ثابتی است، اما تغییر این روند می‌تواند در استحکام و رشد ریشه موی شما تاثیر گذار باشد.

منابع غذایی‌تان را مدیریت کنید

منابع غذایی که روزانه مصرف می‌کنید بر روند رشد و استحکام موهایتان تاثیر دارند. در یکی از مقاله‌های مجله “Allure”، آقای فردریک برانت، متخصص زیبایی نوشته بود که بیوتین با افزایش طول فولیکول مو و تحریک سلول‌ها باعث بهبود رشد سالم و طبیعی مو می‌شود. روزانه سعی کنید ۵۰۰۰ میکروگرم بیوتین مصرف کرده یا رژیم غذایی مقوی شامل مغز دانه ها، آووکادو و ماهی آزاد (سالمون) مصرف کنید. غذاهای حاوی ویتامین B6 مانند کلم پیچ و کلم بروکلی و غذاهای حاوی ویتامین B12 مانند ماهی و لبنیات جزو مواد مغذی در سلامت و بهداشت مو به شمار می‌آیند.

از آسیب‌ها دوری کنید

شاید بیان این موضوع نوعی تضاد ایجاد کند، اما اصلاح و پیرایش موهایتان به اندازه نیم‌سانت هر ۸ هفته یک بار نکته کلیدی در داشتن و رسیدن به موهایی بلندتر است. با اینکه پیرایش موها باعث افزایش رشد آنها نمی‌شود، اما ارتباط مداوم با پیرایشگر موهایتان باعث می‌شود که همه چیز تحت کنترل باشد و او بتواند از شکستن موهایتان که نهایتا باعث ایجاد وقفه در رشد می‌شود جلوگیری کند. تا آنجایی که می‌توانید از وسایل گرمایشی که برای مدل دادن به مو استفاده می‌شود دوری کنید، روش‌های رنگ کردن مو با اعمال شاقه و اکستنشن مو را کنار بگذارید و از سشوار هم تا حد امکان استفاده نکنید. موارد ذکر شده باعث آسیب دیدن موهای شما شده و نهایتا با توجه به شکستگی‌ای که در موهایتان ایجاد می‌کنند باعث کوتاه شدن و یا حتی ریزش آنها می‌شوند.

به سمت روش‌های درمانی سالم بروید

بر اساس صحبت‌های خانم فرانچسکا فوسکو که از متخصصین زیبایی به نام در شهر نیویورک هستند، چرب کردن پوست سر با محصولاتی که حاوی روغن‌های مغذی و مقوی مو هستند برای موها مفید است. خانم فوسکو همچنین پیشنهاد می‌کند برای تحریک جریان گردش خون و بهبود رشد موها حتما در روز چندین بار از ماساژهای ۱ الی ۲ دقیقه‌ای روی پوست سر خود استفاده کنید. روغن‌هایی مانند روغن نارگیل، آووکادو و یا زیتون از جمله موادی هستند که علاوه بر سود فراوانی که برای موی سر دارند، جنبه تزیینی هم داشته و شما می‌توانید برای زیبا و براق جلوه کردن موهایتان از آنها استفاده کنید.

به انجام کارهای مفید عادت کنید

مصرف دخانیات از هر نوعش که باشد باعث توقف گردش خون در سر شده و منجر به کاهش رشد مو می‌شود. یکی دیگر از عواملی که باعث افزایش کورتیزول می‌شود استرس و فشار روانی است؛ کورتیزول دلیل عمده ریزش مو به حساب می‌آید. سعی کنید از این عادات بد فاصله گرفته و به سمت عادت‌های خوب روید. همزمان که رژیم غذایی سالمی را دنبال می‌کنید، با تنظیم ساعات خواب، مدیتیشن و ورزش کردن آثار استرس و فشارهای عصبی و روانی را کاهش داده و یا کاملا از بین ببرید. به این نکته توجه داشته باشید که هنگام خواب از بالش‌های ابریشمی استفاده کنید و به هیچ وجه از کش مو استفاده نکنید. در عوض، یک روسری دور موهایتان ببندید تا از شکستگی و ژولیدگی آنها جلوگیری کنید.

 

محمد عقیلی ۶ تیر ۱۳۹۵ ۶ بنیتا

برای رفع این مشکل برخی از راهکارهای خانم اورا فریدمن، متخصص حوزه مد و آرایش را در قالب پاسخ به این پرسش ارائه می‌دهیم.

پرسش: خانمی هستم که رنگ طبیعی پوستم سبزه است. می‌خواهم بدانم حالا که تصمیم دارم موهایم را بلوند کنم برای محافظت از آنها در برابر آسیب‌های ناشی از پلاتینه کردن در هفته‌های بعد از تغییر رنگ، چه کارهایی باید انجام بدهم؟

پاسخ: فصل بهار دلیل خوب و قانع کننده‌ای است تا موهای خود را به رنگ بلوند مورد نظرتان تغییر دهید. خانم اورا فریدمن برای رسیدن به این مهم، ۶ راهکار را ارائه کرده که با هم به مرور آنها می‌پردازیم:

۱) در هفته ۱ بار از شامپو استفاده کنید.

با این کار هم بداشت موهای خود را افزایش خواهید داد و هم در هزینه‌هایتان صرفه جویی می‌کنید.

۲) به جای اینکه هر بار به موهای خود حالت دهنده بزنید، از ماسک مو استفاده کنید.

۳) خشک کردن موهایتان با هوله را به آرامی و لطافت انجام دهید و از خشونت در رفتار با مو بپرهیزید.

به جای بستن موهایتان با هوله، آنها را به آرامی خشک کنید تا آب اضافی که در بین موهایتان قرار گرفته خشک شود و اگر هم مقدور بود توصیه می‌شود که موهایتان را در فضای آزاد خشک کنید.

۴) از بالش ابریشمی استفاده کنید.

استفاده از ابن نوع بالش به خاطر ابریشمی بودنش کمک می‌کند تا از شکستگی موهایتان جلوگیری شده و رطوبت و ملایمت آنها حفظ شود. خانم فریدمن تاکید می‌کند: “خانم‌هایی که موهایشان را بلوند می‌کنند بیشتر از هر چیز دیگری به رطوبت نیاز دارند.”

۵) از روغن مو و محافظ‌های حرارتی با رنگ و یا ته‌مایه (سایه) رنگ زرد استفاده نکنید.

استفاده از روغن‌های مرطوب کننده و آبرسان مو از اهمیت زیادی برخوردار است، اما باید از بی‌رنگ بودن این روغن‌ها اطمینان حاصل کنید، چون در غیر این صورت تارهای مویتان رفته رفته در طول زمان به رنگ زرد، تغییر رنگ می‌دهند.

۶) در روزهای آفتابی از روغن نارگیل استفاده کنید.

استفاده از روغن نارگیل نه تنها رایحه بسیار دل انگیزی به موهایتان می‌دهد، بلکه مثل یک کرم ضد آفتاب طبیعی عمل کرده و جذب کلر موهایتان را به حداقل می‌رساند.

 

محمد عقیلی ۱۳ تیر ۱۳۹۵ ۷ بیتا

مو

چه باور کنید چه باور نکنید، تارهای موی شما بهتر از تمام رگ‌های بدنتان عطر را به خود می‌گیرند، فقط مواظب باشید که چگونه به موهایتان عطر می‌زنید. به جای مالیدن مستقیم عطر روی موهایتان، چند اسپری به شانه‌ و پشت گردنتان بزنید و سپس، عطر را در موهایتان پراکنده کنید.

پشت گوش‌ها

پشت گوش هایتان هم مانند مچ دستانتان “نقطه نبض‌دار” است. در این نقطه رگ‌ها به سطح پوست نزدیک ترند و باعث افزایش گرما و تقویت رایحه عطرتان می‌شوند. اگر هم از جواهراتی مثل گردنبند استفاده می‌کنید حواستان باشد که عطر را به گردنتان اسپری کنید، چون تماس عطر با گردنبند باعث ایجاد لکه یا تیرگی آن خواهد شد.

پشت کمر (در موازات ستون فقرات)

کمی عجیب به نظر می‌رسد اما Chandler Burr، متخصص عطر شناسی اصرار دارد که استفاده عطر در این ناحیه از بدن باعث ایجاد تعادل کاملی می‌شود که به عطر شما ماندگاری بیشتری می‌دهد و بوی عطرتان اطرافیان شما را آزار نمی‌دهد. او پیشنهاد می‌کند که عطر را به این شیوه در این ناحیه استفاده کنید: “یقه پیراهنتان را عقب بکشید و مقداری از عطر را پشت کمرتان بین لباس و پوست اسپری کنید. اگر عطرتان از نوع ملایم است، دو بار اسپری کنید.”

قسمت داخلی آرنج‌ها

یکی دیگر از نقاط مبهم نبض دار، قسمت داخلی آرنج هایتان است.

نکته: برای افزایش انتشار بوی عطر قبل از اینکه آن را اسپری کنید، از مرطوب بودن دست هایتان اطمینان حاصل کنید.

پشت زانوها

حتی اگر از درس علوم دوران دبستان خود ذهنیتی تیره و تار دارید و چیزی یادتان نمی‌آید، قطعا این قانون را همیشه به یاد دارید: حرارت (گرما) افزایش می‌یابد. بنابراین کاملا منطقی است که عطر خود را در قسمتی از پایین تنه‌تان بزنید که در طول روز تبخیر خواهد شد. قسمت‌های پشت زانوها هم مثل قسمت‌های داخلی آرنج‌ها از نقاط نبض دار بدن هستند، پس معقولانه‌ترین قسمت اندام تحتانی بدن شما برای اسپری کردن عطر، پشت زانوهای شماست.

زیبا بودن و ماندن برای هر خانمی یک آرزوست. مواردی را که برای زیبا نگهداشتن باید اجتناب کرد یا رعایت نمودن  در اینجا ذکر میکنیم

 1. خشک کردن مو با حوله

موی سر هنگامی که خیس است حساس و شکننده میشود. بیرونی ترین لایه پوست سر نیز هنگامی که موها تر هستند حساس تر میشود، بنابراین در این هنگام سعی نکنید موی سرتان را با حوله خشک کنید چون در مدت زمان انتهای موهای سرتان دوشاخ میشود. بهتر است موها را در کلاهی حوله ای قرار داده تا بدین طریق خشک شود.

 1. استفاده از کرمها و لوازم آرایشی منقضی شده

اگر از کرمها و مواد آرایشی که از تاریخ اعتبار گذشته است استفاده می کنید روی پوستتان جوش چرکی زده و دچار خارش میشود. چون این مواد زمان محدودی اعتبار دارند. این کرمها بعد از انقضاء اعتبار محل مناسبی برای رشد باکتری و میکرب می گردد. بنابراین هر چه سریعتر هر اندازه کرم منقضی شده دارید دور بریزید حتی اگر برای آن تاسف بخورید.

 1. استفاده از دئودورانت درست بعد از موزدایی

بعد از موزدایی، پوست نسبت به الکل و عطر بسیار حساس تر میشود. بنابراین هنگام شب موزدایی کنید و صبح هنگام دئودورانت استفاده کنید.

 1. مراقبت پی در پی و مداوم از پوست

استفاده فراوان از محصولات محافظ پوست، پوست را حساستر میکند. بنابراین سعی کنید از یک سری از محصولات آرایشی که  استفاده از کرمها و لوازم آرایشی منقضی شده برای پوستتان بعد از تست کردن مناسب است استفاده کنید. پیشنهاد ما برای مراقبت از پوستتان این است که بیشتر از مواد طبیعی استفاده کنید.

 1. موی بافته

وقتی موی سرتان را می بافید سعی کنید گره های بافته ها را محکم نپیچید . چون موی سر شما آسیب می بیند. پس گره ها را شل تر ببافید و حتی المکان از گیره مو استفاده نمایید.

 1. لاک زدن بدون استفاده از مواد نگهدارنده ناخن

لاک زدن قبل از آغشته کردن ناخن به مواد نگهدارنده رنگ ناخن شما را بتدریج زرد می کند و ناخن شما زیبایی خود را از دست می دهد. یک لایه از ماده نگهدارنده مغذی ناخن شما خواهد بود و ناهمواریهای ناخن رانیز می پوشاند.

 1. ترکاندن جوش های زیر پوستی و جوش های سر سیاه با انگشت دست

انگشتان شما منبع میکروب هستند و این منجر به عفونت محل میشود. برای این کار از گاز استریل یا دستمال تمیز استفاده نمایید و سپس با پنبه آغشته به لوسیون صورت ، محل را شستشو دهید.

 1. پاک کردن ماسک از صورت با آب

شستن ماسک صورت با آب اثر آنرا کم می کند. پس بهتر است ماسک را با دستمال محصوص آرایش از صورت پاک کرد.

 1. استفاده از لوسیون بدون موزدایی

این کار باعث لکه شدن پوست میشود چون این کرم با آلودگیهای پوست ترکیب میشود. پس قبل از استفاده از لوسیون حتماً موزدایی کنید.

 1. مرتب کردن مژه ها با انگشتان دست

این کار باعث شکسته شده یا کنده شدن مژه ها میشود. پس بهتر است از برس مخصوص مژه استفاده گردد.

 1. موزدایی در هر روز

این کار اثر عکس دارد. یعنی پوست کلفتر میشود. پس یکبار در هفته کافیست.

 1. استفاده از کرم ضد آفتاب در ساحل

بعد از ۳۰ دقیقه کرم اثر خود را از دست می دهد و اگر پوست در این هنگام در معرض آفتاب قرار گیرد، می سوزد. پس قبل از رفتن به ساحل از این کرم استفاده نمایید.

 1. لاک زدن بلافاصله بعد از حمام کردن

آب گرم ناخن را تا حدی متورم می کند. اگر در این هنگام لاک بزنید بعد از اینکه ناخن سرد شود لاک از ناخن شما جدا میشود.

استفاده روزانه از مو پیچهای برقی و حالت دهنده پس مدتی بعد از حمام کردن لاک بزنید نه بلافاصله بعد از آن

 

 1. خوابیدن وقتی که صورت آرایش دارد

نتایج: پوست جوش می زند؛ پوست لکه میشود ؛ پوست خسته به نظر می آید پس مهم نیست چقدر خسته باشید حتماً آرایش خود را قبل از خواب پاک کنید.

 1. حمام های طولانی و داغ

این کار ۳۹ به طول°باعث خشکی پوست میشود. حمام نباید بیش از ۱۰ دقیقه و بیش از دمای c انجامد. و در نهایت عادت کنید در پایان دوش گرفتن یکبار زیر آب سرد بروید ، این کار باعث میشود پوستتان حالت ایلاستیک خود را حفظ کند و شاداب تر بماند. بعد از دوش گرفتن بدن خود را با لوسیون یا شیر مخصوص آعشته کنید.

 1. گاز گرفتن لبها هنگامی که خشک هستند

این کار لبهای شما را زخمی می کند . پس با برس مخصوص و نرم لبهای خود را با کرم مناسب چرب کنید.

 1. استفاده روزانه از مو پیچهای برقی و حالت دهنده

این کار برای موهایتان مضر است چون دمای زیاد مو را خشک می کند و انتهای مو را از بین می برد. در عوض از مو پیچ های اسفنجی حتی هنگام خواب نیز میتوانید استفاده کنید.

 1. اگر نزدیک بین هستید از عینک استفاده نکنید.

وقتی به دور دست نگاه می کنید چشمان خود را به هم می زنید و این باعث چروک شدن پوست دور چشم میشود و امروزه با وجود مدلهای جدید و متنوع فریمهای عینک درست نیست که از عینک استفاده نکنید.

 1. مالیدن چشمها

مالیدن چشم باعث زخم شدن زلالیه میشود. بهتر است با ورزش یوگا خستگی دور چشمها را برطرف کنید.

 1. استفاده از کف موس روی موی تر

با این کار حالت مو برای مدت زمان کمتری می ماند. پس بهتر است موها را قبلاً کاملاً خشک نموده یا با سشوار یا حوله ، سپس از کف موس استفاده کرد.

مجله اینترنتی زندگی

 

 

ساعت خواب را تنظیم کنیدشما می توانید مقداری کالری در طول خواب سوزانده و محاسبه نمایید که چگونه با یک برنامه کاهش وزن تناسب اندام پیدا کنید اما در واقع از دست دادن وزن در هنگام خواب تضمینی نیست و تنها راهی که شما می توانید وزن از دست بدهید به طور مداوم مصرف کالری کمتر از آن مقداری که بدن شما برای انرژی نیاز دارد می باشد.

شما همچنین می توانید با دنبال کردن یک برنامه منظم خواب، بدست آوردن خواب کافی و حفظ ماهیچه های لاغر مقداری کالری از دست بدهید.

سوزاندن کالری در طول خواب

بدن زمانی که شما در خواب هستید همچنان به سوزاندن کالری ادامه می دهد دلیل آن است که برای نگه داشتن عملکرد مغز، قلب، ریه ها و دیگر سیستم های حیاتی نیاز به انرژی می باشد میزان متابولیسم پایه (BMR)، اصطلاح مورد استفاده برای تعریف میزان کالری مورد نیاز برای انجام اعمال فیزیولوژیکی داخلی در خواب می باشد یکی دیگر از اصطلاحات رایج که اغلب مترادف با BMR استفاده می شود میزان متابولیسم استراحت و یا RMR مقدار انرژی استفاده شده در طول استراحت هر زمان از روز می باشد.

در طول یک ساعت از خواب، بسیاری از افراد ۰.۴ تا ۰.۵ کالری برای هر پوند از وزن بدن می سوزانند به عنوان مثال، برای یک فرد ۱۵۰ پوندی باید ۱۵۰ را در ۰.۴ یا ۰.۵ ضرب کنیم و از حاصل آن استفاده از ۶۰ تا ۷۵ کالری در یک طول ساعت خواب بدست می آید پس از هشت ساعت خواب، افراد ۴۸۰ ۵۰۰ کالری می سوزاند.

و برای از دست دادن ۱ پوند وزن، نیاز به صرف ۳،۵۰۰ کالری بیش از مقدار مصرف می باشد در حالی که مقدار غذای مصرفی باید محدود شود تا یک کسری کالری ایجاد شود ممکن است برای یک فرد دارای ۱۵۰ پوند وزن برای از دست دادن حدود ۱ پوند در هفته به سوزاندن ۵۰۰ کالری در هر شب نیاز است مقدار کالری از دست داده ممکن است به طور قابل توجهی بسته به مقدار وزن و مدت خواب شما بیشتر یا کمتر باشد.

افزایش میزان متابولیسم در خواب

عضلات در حال استراحت تا سه برابر بیشتر از چربی کالری می سوزانند همانطوری که حفظ یا افزایش توده عضلانی تحت تاثیر BMR است یک مطالعه نشان می دهد که شما ممکن است متابولیسم عضلات را با مصرف پروتئین قبل از خواب افزایش دهید محققان دریافتند که یک میان وعده پروتئینی قبل از خواب سبب افزایش سنتز پروتئین ماهیچه در هنگام خواب می شود با توجه به یک مطالعه پزشکی ورزشی در سال ۲۰۱۲ نشان داد که نوشیدن پروتئین های ساخته شده از کازئین ممکن است سنتز عضلانی را بهتر از دیگر انواع پروتئین پشتیبانی کند زیرا جذب آن آهسته تر است اما به منظور بررسی اثربخشی آن تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

با توجه به گزارش یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ که در مجله تغذیه آورده شده است مصرف مقدار متوسط از پروتئین در هر وعده غذایی در ۲۴ ساعت باعث تحریک سنتز پروتئین ماهیچه می شود بیشتر از وقتی که فقط در شام پروتئین مصرف کنیم. تنقلات قبل از خواب باید به ۲۰۰ کالری یا کمتر محدود شود و بر یک ریزمغذی مانند پروتئین تاکید شود.

برنامه خواب و کاهش وزن

وقتی شما می خوابید در طول خواب، ناشتا نیز هستید که ممکن است به از دست دادن وزن کمک کند زمانی که کارشناسان موش های آزمایشگاهی را در معرض رژیم های غذایی های با چرخه غذا خوردن مختلف قرار دادند موش های دارای برنامه غذایی سریع تر نسبت به موش هایی بدون برنامه غذایی وزن از دست دادند محققان کشف کردند که حیوانات تنها پس از چند ساعت روزه داری شروع به سوزاندن چربی می کنند به هر حال، برای این گزارش متابولیسم سلولی در سال ۲۰۱۲ تحقیقات بیشتری مورد نیاز است تا اثبات کند که همان اثر در افراد نیز اتفاق می افتد.

کمبود خواب با اضافه وزن به علت تغییرات در هورمونهای گرسنگی و سوخت و ساز بدن در ارتباط است حفظ یک برنامه منظم خواب و داشتن هشت ساعت خواب توده عضلانی را حفظ می کند زیرا BMR را بالاتر نگه می دارد در یک مطالعه اثر از دست دادن خواب در سوخت و ساز بدن در دو گروه از بزرگسالان به دنبال یک رژیم غذایی با کالری محدود، اما هر گروه با مقادیر مختلف خواب بررسی شدند همه همان مقدار وزن از دست دادند اما گروهی که خواب کمتر ( ۵.۵ ساعت در هر شب ) در مقایسه با گروه دارای ۸.۵ ساعت خواب، توده عضلانی را ۶۰ درصد بیشتر و توده چربی را ۵۵ درصد کمتر از دست دادند با توجه به گزارش در سالنامه طب داخلی در سال ۲۰۱۰ این محققان نتیجه گرفتند که خواب کافی به حفظ توده عضلانی کمک می کند اما به دلیل اینکه این مطالعه تنها شامل ۱۰ نفر بوده است به منظور بررسی این نتایج تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

نکاتی برای بهبود خواب و متابولیسم

با توجه به گزارش در مجله اروپایی تغذیه بالینی در سال ۲۰۰۲ شما می توانید تغییراتی را برای کمک به بدن خود برای سوزاندن کالری بیشتر هنگام خواب انجام دهید سعی کنید دمای اتاق را پایین بیاورید میزان سوخت و ساز با پایین آوردن در دمای اتاق، از ۷۲ درجه به ۶۱ درجه فارنهایت افزایش می یابد.

اگر شما می خواهید با خواب کافی کاهش وزن داشته باشید از عوامل غذایی مانند ( الکل، کافئین و خوردن غذاهای تند ) که با خواب تداخل دارد اجتناب کنید یک خواب شبانه خوب به چرخه خواب و بیداری طبیعی بستگی دارد مغز در تاریکی ملاتونین ترشح می کند که شما را خواب آلود می سازد با روشن شدن هوا در سحر مقدار ملاتونین پایین می آید و شما را بیدار می سازد اگر چراغ ها در اتاق شما روشن باشد شما به سختی به خواب خواهید رفت نور آبی ساطع شده از وسایل الکترونیکی مانند تلفن، تلویزیون، کامپیوتر یا تبلت مخرب خواب شما است.

وب سایت رژیم سلامتی

 

لاغر شدن و کاهش وزن برای خانم های کارمند به دلیل نداشتن وقت و زمان کافی، به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. اگر شما هم جزو این دسته خانم ها هستید پیشنهاد می کنیم با این برنامه لاغر شوید.

متعهد ماندن به یک برنامه رژیمی خاص کار سختی است، مخصوصا هنگامی که برنامه زمانی شما همیشه پر باشد و سرتان همیشه شلوغ! اما ناراحت نباشید، این نکات کاربردی کاهش وزن و هک های رژیم غذایی به خانم های شاغلی مانند شما کمک می کنند تا خوش اندام بمانید!

به جای هله هوله ها از میوه های تازه استفاده کنید

یک راه عالی برای جلوگیری از دردهای گرسنگی، بدون مصرف کالری اضافی، پیدا کردن جایگزین های کم کالری برای تنقلات چاق کننده است.

میوه های تازه، یک میان وعده ایده آل هستند زیرا آنها سبک، خوشمزه و شیرین می باشند. فقط در سر راهتان به محل کار، چند عدد سیب یا پرتقال بگیرید و هر بار احساس گرسنگی کردید، یکی را بخورید.

شما می توانید چند میوه گرمسیری را قطعه قطعه کنید و با آن، یک سالاد سالم درست کنید یا مواد مغذی وعده غذایی سالمتان را افزایش دهید. به غیر از سیب و پرتقال، موز، گریپ فروت، گلابی و طالبی را نیز امتحان کنید. این میوه ها، منبع خوبی از ویتامین C و فیبر هستند و کالری کمی نیز دارند.

ساندویچ درست کنید

ساندویچ ها، یک وعده غذایی اصلی و مهم می باشند، بخصوص برای افرادی که سرشان آنقدر شلوغ است که وقت ندارند بنشینند یک وعده غذا بخورند. ما توصیه می کنیم که با استفاده از مواد تازه و کم کالری، ساندویچ هایتان را از قبل آماده کنید. مواد تشکیل دهنده مورد علاقه ما برای ساندویچ عبارتند از کاهو، گوجه فرنگی، خیار و پیاز سفید.

برای تهیه یک ساندویچ سیر کننده و کم کالری، پروتئین های خالص مانند ماهی تن، تخم مرغ آبپز یا سینه مرغ را اضافه کنید. فقط مطمئن شوید که بیش از حد نمک، مایونز و ادویه های چاق کننده نزنید تا محتوای کالری ساندویچ تان پایین بماند.

هیدراته بمانید

شاید ساده ترین راه برای متناسب ماندن، نوشیدن مقدار زیادی آب باشد. بدن انسان از ۶۰ درصد آب تشکیل شده است و شما باید مایعاتی که از طریق عرق کردن از دست می دهید را جایگزین کنید. نوشیدن آب، سرعت سوخت و ساز را افزایش خواهد داد و سموم را از روده ها دفع خواهد کرد. همچنین باعث می شود که بیشتر احساس سیری کنید، بنابراین پرخوری نمی کنید. ما توصیه می کنیم که برای خوش اندام ماندن، هر روز حداقل ۲ لیتر آب بنوشید.

با صندلی، تمرینات ورزشی انجام دهید

برای باشگاه رفتن وقت ندارید؟ آیا می دانستید که می توانید بدون ترک میز کارتان، ورزش کنید؟ اگر مدت زیادی پشت میز کارتان هستید، چندین بار در روز تمرینات صندلی را انجام دهید تا متناسب بمانید. می توانید با یک جستجو، بصورت آنلاین تمرینات صندلی ساده ای را یاد بگیرید که می شود در زمان رسیدن به کارهایتان، انجام دهید.

این، یک راه عالی برای جای دادن تناسب اندام در ساعات کاری تان است. بهترین چیز در مورد تمرینات صندلی این است که آنها پشت درد و گردن درد را تسکین می دهند و فشار را از روی مفاصل بر می دارند

از نوشیدنی های ناسالم پرهیز کنید

از نوشیدنی های گازدار و آب طعم دار یا نوشابه های ورزشی و نوشیدنی هایی که کالری زیادی دارند، پرهیز کنید. ما توصیه می کنیم برای رفع تشنگی تان فقط از آب ساده استفاده کنید. اگر باید قهوه بنوشید، آن را ساده و با مقدار بسیار کمی شکر درست کنید. اگر نمی توانید قهوه صنعتی را کاملا از رژیم غذایی تان حذف کنید، مصرف آنها را کاهش دهید.

تنقلات سالم را در دسترس قرار دهید

هنگامی که عجله دارید و باید در یک محدوده زمانی مشخص کاری را انجام دهید، دوست دارید که تنقلات، سالم، کم کالری و در دسترستان باشد. ما توصیه می کنیم که یک کیسه پلاستیکی شامل میوه های خشک و انواع آجیل ها را با خود به محل کارتان ببرید. آنها را در کشوی میزتان نگه دارید. این تنقلات، سالم و کم کالری هستند و سطح قند خون شما را ثابت نگه خواهند داشت، بنابراین پرخوری نمی کنید.

جام جم

 

تخم‌شربتی در حقیقت دانه‌های گیاه ریحان است که به علت داشتن ترکیبات موسیلاژی (لعاب‌دار) به‌صورت محلول در آب (شربت) استفاده می‌شود.

لعاب این دانه‌ها پس از جذب آب به صورت ژله‌ای درمی‌آید که می‌تواند برای رفع عطش مورد استفاده قرار گیرد. تخم شربتی در طب سنتی ایران به‌عنوان رافع التهابات دستگاه و مجاری ادرار استفاده بسیار داشته است.

خواص تخم شربتی

 کم کردن وزن بدون گرسنگی کشیدن

تخم شربتی بدلیل حالت ژلاتینی خود انسان را تا مدتها سیر نگه میدارد. چون دانه های ژلاتینی آن از آب درست شده، هیچ کالری ندارد و چون آب آن به مدت طولانی داخل دانه ها حتی درون بدن باقی میماند، باعث میشود که بدن مرور ادامه

عادات غذایی نادرست ؛ سعی کنید که انجامشان ندهید، این عادات غلط را ترک کنید تا بتوانید بدنی سالم و شاداب داشته باشید. 

۱) نخوردن صبحانه

۲) غذا خوردن پیش از خواب

۳) گرسنه ماندن

۴) انجام کاری دیگر در حین غذا خوردن

۵) با عجله غذا خوردن و خوب نجویدن غذا

۶) نخوردن آب کافی در طول روز

۷) نخوردن میوه و سبزیجات کافی در طول روز

۸) خوردن تنقلات در زمان گرسنگی

۹) نوشیدن چای بلافاصله یا با فاصله ای کوتاه بعد از غذا

۱۰) نوشیدن آب و مایعات زیاد همراه غذا

منبع

 

نوشیدنهای سم زدا (detoxdrink)

بامصرف این نوشیدنیها سلولهای بدن از سموم تصفیه شده و بدنبال آن سلولها پالایش یافته، سبب جوان شدن و بهبود کارکرد سلولی و به دنبال آن آرامش جسم و روان می­گردد. از دیگر فواید این نوشیدنیا می­توان به موراد زیر اشاره کرد:

۱) شفاف شدن پوست

۲) اجابت مزاج راحت

۳) کارکرد بهتر کلیه ­ها و کبد

۴) کاهش استرس

۵) متعادل شدن سطح هورمون های بدن

۶) کاهش یا از بین رفتن تورم های سلولی

و …

چند نوشیدنی ساده برای کاهش وزن، لاغری و سم زدایی بدن:

۱) لیمو ترش به همراه آب گرم؛ این نوشیدنی با رفع سستی و تنبلی از سیستم گوارش به کاهش وزن نیز کمک می­کند. مرور ادامه