Skip to main content

ماساژ درمانی برای لاغری و کاهش وزن

تاثیر ماساژ درمانی روی لاغری و کاهش وزن ،،،ماساژهای لاغری یکی از راه های طبیعی برای کاهش وزن هستند. ماساز به شما کمک می کند از شر سموم بدن خلاص شوید و همزمان ازسر تا پای خود را جوان سازی کنید . اگر از نوعی آسیب دیدگی رنج می برید, همیشه می توانید یک ماساژ خوب را بگیرید تا خود را از تمام درد ها وفشار های عصبی نجات دهید .اینکه چه نوع ماساژی برای کاهش وزن دریافت می کنیم بسیار اهمیت دارد, انواع مختلفی ماساژ وجود دارد که شما می توانید انجام دهید و برخی به طور موثر به کاهش وزن کمک می کنند .

ماساژ کاهش وزن چطور جواب می دهد ؟

در این مقاله تاثیر سه نوع مختلف ماساژ بر روی قسمت های مختلف بدن را باهم مقایسه می نمایم . ماساژ لاغری ، ماساژ مکانیکی ، ماساژ دستی لنفاوی و پیوندی بافت هم‌بند ، نتایج بدست آماده حاکی از کاهش چربی در کلیه موارد می باشد،اما این تفاوت ها آنقدر بزرگ و فاحش نبوده که نشان دهنده کاهش وزن باشد اما این ماساژ به طور حتم می تواند باعث کاهش وزن شما شود.

ماساژبر روی پوست اصطکاک ایجاد کرده و پوست را گرم می کند. این گرما باعث تحریک درشریان های خونی شده وموجبگردش خون می شود ، گردش خون به سوخت و ساز چربی کمک می کند.

حرکت مکانیکی ماساژ باعث تحریک بافت همبند می شود که جریان لنفاوی ناشی از فشرده سازی رگ های خونی را تقویت می کند. به طور خاص ، سیستم لنفاوی دستگاه گوارش را تحریک می کند که چربی ها را از روده جذب می کند و آنها را به کبد منتقل می کند. کبد اصلی ترین اندام چربی سوز برای پردازش است

ماساژبا روغن‌های ماساژ:

ماساژ آروماتراپی که باعث کاهش میل شما برای خوردن می شود . در این ماساژ از نوع ویژه ای از روغن ها برای این منظور استفاده می شود و ادویه جات , میوه ها, برگ ها و دانه ها برخی از مواد اولیه مورد استفاده برای این ماساژ هستند . افرادی که از این ماساژ استفاده می کنند اغلب می گویند که بهتر می خوابند و درد ماهیچه ای آن ها بعد از گرفتن این ماساژ , از بین می رود .

ماساژ با روغن مخصوص ماساژبه شما کمک می کند تا احساس راحتی کنید, از هر نوع استرس و اضطراب آزاد شوید و زمانی که رژیم غذایی خود را شروع می کنید , انرژی زیادی داشته باشید .

WhatsApp Image 2021 02 28 at 14.52.11

ماساژ لنفاوی :

درست همانطور که نامش نشان می دهد، ماساژ لنفاوی به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می کند و همچنین به افزایش ایمنی بدن و خلاص شدن از شر همه سموم کمک خواهد کرد، این نوع ماساژ باعث می شود تا از استرس و اضطراب نیز خلاص شوید .

ماساژ شکمی :

ماساژ شکمی به شما کمک می کند تا سوخت و ساز بدن شما بالا افته و سیستم گوارشی تان را نرم تر از قبل به کار اندازد . وقتی همه این اتفاقات می افتد , متوجه تغییر سبک زندگی خود خواهید شد که نه تنها کالری کمتری مصرف خواهید کرد بلکه یک سبک زندگی سالم و فعال نیزخواهید داشت .

ماساژ شکمی باعث می شود شما احساس بی حالی کمتری داشته باشید و این کار بدن شما را شارژ خواهد کرد و به شما کمک می کند تا در هنگام کار کمتر به خودتان فشار وارد کنید . با این حال به یاد داشته باشید که وقتی این ماساژ را می گیرید, نفس عمیق بکشید و اگر می خواهید بهترین نتیجه را ه دست آورید می توانید دو بار در روز این کار را تکرار کنید .

خطرات جدی ماساژ درمانی

انجام ماساژ روی نواحی سرطانی، سلولیت و عروق لنفاوی (لنفانژیت) ممنوع است ،زیرا باعث می شود سرطان و عفونت به سایر بافت ها و خون گسترش یابد .

از انجام ماساژ روی نواحی که به آنها ضربه وارد شده و خونریزی کرده اند نیزخودداری نمایید. در مراکز غیر معتبر ، ویا توسط افراد بدون مهارت ماساژ درمانی انجام ندهید زیرا ماساژدهنده باید به کاربرد صحیح، موارد ممنوعیت ماساژ، احتیاط های لازم و تکنیک مناسب آگاه باشد ، در غیر اینصورت ماساژ در مراکز غیرمجاز موجب افزایش درد، تشدید بیماری و … می شود.