Skip to main content

ناخن سالم داشتن را چگونه به فرزندانمان آموزش بدهیم ،،ناخن‌ها می توانند باعث صدمه زدن به کودک و اطرافیان آنها شوند ، آموزش به کودکان کمک می‌کند تا با داشتن ناخن های بلند به خود و دیگران صدمه نزنند، آموزش های زیر توسط متخصصین پوست داده شده است، این آموش‌ها می تواند کمک مهمی به شما بدهد.

۱. ناخن‌ها را تمیز و همواره کوتاه نگهدارید ،زیرا ناخن‌های بلند ضمن صدمه وارد کردن به کودک و اطرافیان در صورت شکسته شدن، کودک شما را آزار خواهد داد.

ناخن‌های کودک تا سنین ۹ تا ۱۰ سال باید توسط بزرگسالان کوتاه و تمیز شود،در سنین بالاتر کودکان می توانند ناخن های خود را کوتاه کنند.

هنگامی که کودک شما آماده است تا ناخن های خود را کوتاه کند، باید موارد زیر را به کودک خود آموزش دهید:

ناخن ها را بعد از  حمام یا دوش بگیرید. ناخن ها بعد از حمام نرم‌تر هستند، بنابراین  تمیز کردن ناخن‌هاراحت تر است.
برای تمیز کردن ناخن ها از قیچی ناخن یا ناخن گیر استفاده کنید.

ناخن ها را از یک گوشه شروع به بریدن کنید و مراقب باشید تیغه ناخن گیر کمی با گوشت ناخن فاصله داشته باشد، تا در اثر برش ناخن، قسمتی از گوشت زیر ناخن جراحت نبیند، این جراحات می‌تواند منجر به تشکیل عفونت وآلودگی در زیر ناخن بشود.

دستها را به خوبی خشک کنید. آموزش کودکان برای خشک کردن دست ها بسیار مهم است. اگر ناخن برای مدتی مرطوب باشد، ممکن است عفونت ناخن ایجاد شود.

لوسیون و یا روغن آرگان خالص را روی ناخن ها ی تمیز بمالید. ناخن ها مرطوب انعطاف پذیری بهتری دارند. بهترین زمان برای اعمال لوسیون بلافاصله پس از شستن دست و بعد از حمام یا دوش گرفتن است. این به ویژه هنگامی که هوا خشک است مهم است. ناخن های خشک به راحتی شکسته می شوند.

ناخن سالم داشتن را چگونه به فرزندانمان آموزش بدهیم

استفاده از استون برای پاک کردن لاک از روی ناخن ها را محدود کرده و هفته ای دوبار بیشتر استفاده نشود.

غذاهایی را که حاوی مقدار زیادی پروتئین و ویتامین B7 هستند (همچنین به نام بیوتین) بخورید. گوشت، ماهی، شیر، گردو، بادام و تخم مرغ حاوی پروتئین و ویتامین B7 هستند. این غذاها به حفظ ناخن سالم و قوی کمک می کند.

دست ها را به خوبی با صابون و آب بشویید.

هنگام خرید کفش، بخصوص برای کودکان دقت کنید قسمت پنجه آن راحت بوده و هیچگونه فشاری به ناخن ها نیاورد.
روزانه جوراب را عوض کنید جوراب‌های پاک به حفظ سلامت پا کمک می‌کند. جوراب‌های کثیف می‌تواند منجر به عفونت ناخن شود.
در مکان‌های عمومی به هیچ وجه پا برهنه راه نروید. راه رفتن پا برهنه در مکان‌های عمومی م‌ تواند منجر به عفونت ناخن، ترک پاشنه پا، و یا زگیل های کف پا شود. با پوشیدن  دمپایی در مکان های عمومی مانند، سواحل، استخرها ، اردوگاه ها و حمام های هتل (از جمله دوش و وان) پاهای خود را محافظت کنید.

۸. ناخن هایتان را بررسی کنید.

ناخن های کودکان معمولا سالم هستند، اما آموزش آنها برای بررسی ناخن‌ها در سن نوجوانی یک عادت سالم را ایجاد می کند. بررسی ناخن ها مهم است،  اولین نشانه‌ای  مشکل سلامتی، می تواند در ناخن نشان داده شود. این علائم شامل فرو رفتن ناخن در گوشت بخصوص در قسمت گوشه های شصت پا،پوسته پوسته شدن و تغییر رنگ دادن ناخن می‌باشد،زمانی که این علائم را دیدید حتمن به متخصص پوست مراجعه نمایید.

ناخن سالم داشتن را چگونه به فرزندانمان آموزش بدهیم

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید :  ۰۲۱۲۲۰۵۶۸۴۵  پیج اینستاگرام :  _arganole