Skip to main content

پنج دستور العمل فوق العاده برای تهیه ماسک مبارزه با آکنه

 بهترین ماسک‌ های مبارزه با آکنه ،،،عوامل موثر زیادی در ایجاد آکنه می تواند نقش داشته باشد. علت اصلی آن چربی طبیعی بدن و مسدود شدن منافذ پوست است ، اما دلایل تولید بیش از حد چربی و التهاب متعاقب آن می تواند از هورمون ها گرفته تا عفونت های کوچک باشد.

در حالی که آکنه های شدید معمولاً از نظر درمان به لیفتینگ دارویی سنگین نیاز دارند ، شما می توانید با استفاده موضعی ، لکه های ملایم را بهبود ببخشید.خاطر نشان می سازد ،پیش از هر اقدام خود سرانه با یک پزشک ویا مشاورمتخصص پوست مشورت نمایید.

در اینجا پنج دستورالعمل برای مواد طبیعی و نحوه عملکرد آنها آورده شده است:

ماسک زرد چوبه

۱. قاشق چایخوری زردچوبه + ۱ قاشق غذاخوری عسل را با هم مخلوط کنید

بگذارید به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه بماند.

“زردچوبه” یک ضد التهاب طبیعی است و می تواند به کاهش التهاب در پوست کمک کند. “

پودر یا گیاه ، زردچوبه می تواند به یک خمیر برای استفاده موضعی تبدیل شود. مخلوط کردن آن با عسل ، یک محصول غنی از آنتی اکسیدان که به طور طبیعی ضد باکتری و ضد میکروبی است ، ممکن است به تسکین پوست ملتهب کمک کرده و از شکستگی های بعدی جلوگیری کند.

ماسک روغن درخت چای

۲ قطره روغن چای را به ماسک خانگی خود مخلوط کنید

بگذارید برای مدت زمان: ۱۰–۱۵ دقیقه بماند.

روغن چای یک ضد باکتری و ضد التهاب آزمایش شده واقعی است. در حالی که تحقیقات نشان داده است که این یک ماده ضد آکنه طبیعی است ، می تواند در دوزهای بالا و هنگامی که مستقیماً روی پوست قرار می گیرد ، قوی باشد. “محتاط باشید زیرا غلظت های بالاتر باعث تحریک پوست می شوند.”

به دلیل خاصیت بالقوه مختل کننده هورمون ، ۱ تا ۲ قطره را با عسل یا ماسک خاک رس بنتونیت کلسیم رقیق کنید ، که مانعی بین پوست و مواد محرک احتمالی ایجاد می کند.

گزینه ای دیگر؟ چند قطره روغن درخت چای را با ۵ قطره روغن حامل مانند،روغن آرگان خالص،روغن زیتون ، جوجوبا یا بادام شیرین مخلوط کنید. آن را مانند مرطوب کننده (بدون تماس با  چشم) روی پوست تمیز ماساژ دهید. بگذارید ۵ تا ۸ دقیقه بماند. برای ماساژ دادن و ادامه بقیه روال مراقبت از پوست خود از حوله گرم استفاده کنید (اگر این کار را انجام دهید از تونر صرف نظر کنید).

3

به خاطر داشته باشید هنگام شروع درمان با روغن درخت چای  اثربخشی آن عمدتا طولانی مدت است ، بنابراین استفاده مداوم نتایج بسیار غالی برای پوست شما به همراه خواهد داشت.

ماسک روغن فندق و گلاب

 روغن فندق و گلاب یک عصاره گیاهی است که اغلب به عنوان ماده قابض استفاده می شود ، این ترکیب ممکن است به از بین بردن چربی اضافی پوست کمک کند. همچنین به طور طبیعی ضد باکتری است و خواص ضد التهابی آن گزینه مناسبی برای التهابات پوستی می باشد.

برای ماسک تسکین دهنده پوست که قدرت ضد آکنه را دارد ، سعی کنید چند قطره روغن فندق  را با گلاب یا آب چای سفید مخلوط کنید. از آن آب برای آبرسانی ماسک خاک رس بنتونیت استفاده کنید. از مخلوط کردن با الکل  خودداری کنید زیرا باعث از بین رفتن پوست و تحریک آن می شود.

ماسک آلوئه ورا

آلوئه ورا و زردچوبه یا چای سبز را مخلوط کنید

بگذارید به مدت: ۱۵-۲۰ دقیقه بماند

آلوئه ورایک ماده طبیعی آرام بخش است.اگر آکنه بسیار ملتهب و تحریک شده باشد . آلوئه ورا می تواند به آرامش پوست کمک کرده و مفید باشد.

این گیاه همچنین دارای اسید سالیسیلیک و گوگرد دارای منبع طبیعی است ،که باعث می شود آن را به عنوان یک مخالف ایده آل برای آکنه ، به ویژه برای افرادی که پوست چربی دارند ، ایجاد کند.

آن را با مواد قدرتمند دیگر مانند زردچوبه پودر شده یا چای سبز مخلوط کنید تا به کنترل چربی و پوست حساس کمک کند.

 آلوئه ورا ممکن است از داخل نیز کار کند: یک مطالعه نشان داد ، نوشیدن آب آلوئه ورا می تواند به بهبود آکنه خفیف تا متوسط ​​کمک کند.

ماسک بلغور جو دوسر

جو دوسر حاوی خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است و سبوس جو دوسر به طور خاص منبع خوبی از ویتامین های B کمپلکس ، ویتامین E ، پروتئین ، چربی و مواد معدنی است.

جو دوسر را با آب بجوشانید ، همانطور که برای یک صبحانه سالم استفاده می کنید و اجازه دهید قبل از استفاده روی پوست مخلوط کاملاً سرد شود.

در هنگام استفاده از بلغور جو دوسر برای مشکلات پوستی واقعاً نمی توانید اشتباه کنید ، اما برای نتیجه گیری ترکیبات ، چند قطره روغن آرگان خالص یا زردچوبه اضافه کنید.

برای دریافته مشاوره و آموزش های کامل با ما تماس بگیرید ۸۸۶۶۳۹۶۳ ۰۲۱

ویا به پیج اینستاگرام ما که دستورالعمل های ایده عالی از تهیه ماسک های خانگی دارد مراجعه نمایید. _arganole