روغن آرگان خالص arganoleمراقبی کامل برای تمام فصول
فصل پاییز و شروع بادهای سرد و هوای دایما در حال تغییر صدمات جبران ناپذیری را برای پوست و موی ما می تواند به همراه داشته باشد . از این روی مراقبت از پوست و مو در این فصل کمی پر اهمیت می باشد روغن آرگان خالص arganoleیک همراه همیشگی است که پوست وموی شما را در مقابل این آسیب ها مراقبت می کند،تا کنون مقالات مختلف در خصوص روغن آرگان خالص معجزه طبیعت برای شما تهیه و تنظیم کرده ایم امیدواریم این مقاله تحقیقی نیز کمکی در معرفی بهتر روغن آرگان خالص arganoleداشته باشد.

۱-مرطوب کننده پوست و مو

روغن آرگان خالص arganole اغلب به عنوان یک مرطوب کننده پوستی برای تغذیه و نرم شدن پوست استفاده می شود. ویتامین سرشار E و اسید های چرب اشباع نشده ،روغن آرگان خالص arganole را تبدیل به محصولی ایده آل برای مراقبت از پوست و مو کرده است ،پوست و مو روغن آرگان خالص arganoleرا به راحتی جذب می کند و غیر چرب و غیر حساس است، روغن آرگان خالص arganole یک مرطوب کننده صد در صد طبیعی است. روزانه چند قطره از روغن آرگان خالص arganole را بر روی پوست صورت و گردن به آرامی ماساژ داده تا کاملا جذب پوست شما شده و هیچ گونه آثار چربی از آن باقی نماند ، جذب روغن آرگان خالص arganole در پوست شما نشانه خلوص روغن آرگان خالصarganole نیز می باشد.
نرم کننده مو
خواص درمانگر روغن آرگان خالصarganole برای موهای آسیب دیده اثبات شده است با استفاده از ذوغن آرگان خالص arganole موهای نرم تر، ابریشمی و شفاف تر.خواهد شد،روغن آرگان خالصarganole برای موهای رنگ شده ایده آل است و مو خره و دو شاخه شدن مو را کاملا درمان می کند. استفاده از روغن آرگان خالصarganole به منظور حفظ سلامت و شادابی موهایتان بسیار آسان است.
۳. موهای براق و با درخشش
درخشش و براق بودن همیشه مو های شما را پر تر وبهتر از چیزی که هست نمایش می دهد، کافی ایست پس از حمام موهای خود را کامل خشک نکرده و در حالت مرطوب چند قطره روغن آرگان خالصarganole.را روی کف دست ریخته و به آرامی ماساژ دهید، روغن آرگان خالصarganole پس از چند لحظه جذب موهای شما شده و علاوه بر براق ودرخشنده کردن مو باعث تغذیه و تقویت موی شما هم خواهد شد، نسبت به حجم موی خود از ۳ تا ۵ قطره روغن آرگان خالصarganole بیشتر استفاده نکنید ، پس جذب کامل روغن آرگان خالصarganole روی مو های شما نیازی به شستشوی آن ندارید.

۴. ضد پیری

روغن آرگان خالصarganole نه تنها به عنوان یک مرطوب کننده موثر عمل می کند، بلکه می تواند با تقویت کلاژن سازی در پوست از افتادگی پوست جلوگیری و چین و چروک را کاهش دهدخاصیت آنتی اکسیدانی روغن آرگان خالصarganole باعث تقویت حالت کشسانی پوست شده و پوست را همواره شاداب نگاه می دارد
بهترین روش استفاده روغن آرگان خالصarganole برای اثرات مهم ضد پیری، ماساژ چند قطره به صورت و گردن قبل از خواب می باشدابتدا پوست خود را با یک تمیز کننده مانند صابون یا گلاب تمیز کرده ، پس از باز شدن منافذ پوست از آلودگی های محیلی و چربی ، ۲تا۳ قطره روغن آرگان خالصarganole را روی پوست صورت وگردن زده و به آرامی به سمت بیرون ماساژ دهید.

۵- ترمیم پوست های حساس

افرادی که از پوست خشک یا شرایطی مانند اگزما رنج می برند روغن آرگان خالصarganole بایتامین E و اسیدهای چرب موجود بهترین تاثیر را در درمان آنها خواهد داشت ، البته فراموش نکنید اکثر بیماری های پوستی باید به یک پزشک مراجعه کرد ، اما برای درمان های تکمیلی روغن آرگان خالصarganoleمی تواند یک کمک کننده موثر باشد. روغن آرگان خالصarganole برای ترمیم پوست آسیب دیده و ارائه مواد مغذی به آن که باعث خشکی و تحریک بیشتر می شوند.بسیار موثر می باشد روغن آرگان خالصarganole نیز شامل مواد تشکیل دهنده ای است که پوست را تسکین می دهد. روزانه ۲ تا سه قطره روغن آرگان خالصarganole بر روی موضع حساس مالیده و به آرامی ماساژ دهید.
۶. آکنه

بسیاری از روغن ها و مرطوب کننده ها می توانند شرایط پوستی مانند آکنه را تشدید کنند، روغن آرگان خالصarganole در واقع پوست را تسکین می دهد و باعث بهبودی می شود. آکنه اغلب نتیجه پوست چرب است. از آنجا که روغن آرگان غیر چرب است، به رفع چربی زیاد کمک می کند تا پوست را متعادل سازد. روغن آرگان روغن آرگان خالصarganole همچنین شامل آنتی اکسیدان های است که به بهبودی سلول های آسیب دیده پوست کمک می کند و التهاب را کاهش می دهد.

پس از پاک سازی پوست چند قطره روغن آرگان خالصarganole رابه پوست آسیب دیده توسط آکنه مالیده و به آرامی ماساژ دهید ،.
۷. حفاظت و شفا

آنتی اکسیدان ها در روغن آرگان خالصarganole به طور کلی برای بهبود پوست های که تحریکشده، ترک خورده، آسیب دیده یا حتی سوخته است.بسیار مفید می باشد این بهترین استفاده به عنوان یک پیشگیری کننده برای پوست خشک و یا حساس است، روغن آرگان خالصarganole همچنین می تواند مورد استفاده برای سرعت بخشیدن به مرحله بهبوداستفاده شود. خواص آن شامل کاهش التهاب، تسکین دهنده درد و افزایش میزان بهبود است.پوست های که بر اثر لیزر صدمه دیده اند و بصورت پوسته پوسته درآمدن روغن آرگان خالصarganole بهترین درمانگر بوده وبا میتامین e سرشار خود همچون آبی بر آتش در درمان آن معجزه می کند، کافی است نسبت به شدت صدمه دیدگی ۵ تا ۱۰ روز ،روزانه ۲ تا ۳ قطره روغن آرگان خالصarganole را روی محل صدمه دیده به آرامی ماساژ داده تا کامل جذب پوست گردد.

۸. بارداری

با استفاده از روغن آرگان خالصarganole با ترک های ناشی از دوران بار داری خدا حافظی کنید ، زنان مراکشی برای قرن های متمادی از روغن آرگان خالص برای کشسانی پوست در دوران بارداری استفاده می کرده روغن آرگان خالصarganole الاستیسیته پوست را به دلیل محتوای ویتامین E آن افزایش می دهد. با استفاده از چند قطره روغن آرگان به سینه، شکم، ران و باسن در دوران بارداری احتمال ابتلا به علائم کشش ناخوشایند را کاهش می دهد.

۹. درمان ضایعات پوستی پا، دست و ناخن

خواص نرم کننده روغن آرگان ایده آل برای ناخن های شکننده، دست های خشک و ترک خورده، پوست سخت در پا است. روغن آرگان خالصarganole پوست را مرطوب کرده و نرم می کند، دست ها و پاها را نرم می کند و ناخن ها را قوی و سالم می سازد. سعی نماید روزانه چند قطره روغن آرگان خالصarganole ، را به دست ها و پاها قبل از خواب هر شب ماساژ دهید.

۱۰. مرطوب کننده لب
به خصوص در هوای سرد و یا خشک، لبها به آسانی می توانند ، خشک و ترک خورده شوند. روغن آرگان خالصarganole محصول ایده آل است که اطمینان حاصل شود که لب ها ، نرم باقی می مانندکافی است. یک قطره یا دو عدد روغن آرگان خالصarganole را به لب های بملید و از پاک نشدن آن اطمینان کسب کنید.
تلفن مشاوره رایگان۰۲۱۸۸۶۶۳۹۶۳

غذای منحصرا و به طور خودکار اندام شما را هدف قرار نمی دهد (هنگامی که با خوردن غذا بدن کالری بیشتر از نیاز دریافت می کند، بدن شما در از دست دادن چربی صرفه جویی می کند،. اما یک رژیم غذای مناسب چربی سوز به شما کمک می کند چربی بدن خود رابسوزانید.

فلفل
چه کسی می دانست که میان یک فلفل تند در دهان و سوزاندن چربی شکم شما ولاغری رابطه ای وجود دارد؟ دانشمندان بر اساس یک مطالعه که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی انجام دادند ، مصرف روزانه یکی از ترکیبات موجود در فلفل (کپسایسین) باعث کاهش میزان چربی شکم در بدن شده و توانایی بدن برای تبدیل غذا به انرژی و چربی سوزی را افزایش می دهد براساس یک تحقیق که توسط محققان کانادای انجام شده افرادی که با غذای خود فلفل تند استفاده می کنند به میزان ۲۰۰ کالری بیشتر مصرف می کنند نسبت به افرادی که غذای تند استفاده نمی کنند.

آواکادو
یک قاشق آواکادو یکی از موثرترین غذاهای چربی سوز می باشد، آوکادو سرشار از ویتامین B6-می باشد که به طور مستقیم خنثی کننده هورمونهای ذخیره کننده چربی در دور شکم می باشند، آواکادو سرشار از چربی اشباع نشده هستندکه طبق تحقیقات در مجله Diabetes Care، این چربی سالم ممکن است از توزیع چربی بدن در اطراف شکم جلوگیری نماید و تنظیمات ژنهای چربی خاصی را کاهش دهد.و به صورت یک چربی سوز عمل کند تحقیق دیگری نشان می دهد افرادی که نیمی از آواکادو تازه با ناهار بخورند، ۴۰ درصد کاهش تمایل به خوردن غذا در ساعت های بعد از آن وعده غذای خواهند داشت.

غلات
کربوهیدرات ها دشمن نیستند. به گفته یک مطالعه دانشگاهی، افرادی که سه یا دو بار در هفته خوراکی های از دانه های کامل( نه فناوری شده ) از قبیل جو،لوبیا…… مصرف کردند، نسبت به افرادی که کالری مصرف شده از کربوهیدرات های فناوری شده مانند (نان، برنج، ماکارونی) خوردند ۱۰ درصد چربی شکم کمتری ذخیره کرده اند. این به خاطر فیبرهای بالای غلات فناوری نشده می باشد.

ماهی
معادله چربی سوزی ساده است: پروتئین عضله را تولید می کند. عضله بیشتر = سوزاندن چربی بیشتر. لورن ماینچ، متخصص تغذیه می گوید: ماهی یکی از سالم ترین منابع پروتئین است، به خصوص ماهی های وحشی. او همچنین توضیح می دهد که منبع غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ ضد التهابی است که باعث چربی سوزی و کاهش وزن می شود. اما تنها همین نیست: “آلیسا رومسی، سخنگوی آکادمی تغذیه و رژیم غذایی، می گوید:” دریافت پروتئین کافی و چربی سالم نیز باعث کاهش میل به هضم می شود و نشان داده شده که به کاهش وزن کمک می کند. ”

سیب زمینی شیرین
عبارت “slow carb” چیزی جز چربی سوزی است. برخی کربوهیدراتها آهسته و به آرامی هضم می شوند، که باعث می شود شما بیشتراحساس سیری داشته و انرژی بیشتری در طول روزداشته باشید ، سیب زمینی شیرین یکی از آنهاست. در میان مواد جادویی اینجا کاروتنوئیدها، آنتی اکسیدان ها هستند که سطح قند خون و مقاومت به انسولین را پایین آورده و مانع از مصرف کالری ها به چربی ها می شود. و مشخصات بالا ویتامین آنها (از جمله A، C و B6) انرژی بیشتری برای سوزاندن چربی در هنگام ورزش به شما می دهد.

چای سفید
اگر چای بعنوان ذوب کننده چربی وجود داشته باشد بدون شک آن چای سفید می باشد که با سه روش متفاوت برای کمک به حذف چربی و چربی سوزی در بدن شما عمل می کند، یک مطالعه منتشر شده در مجله تغذیه و متابولیسم نشان داد که چای سفید به طور همزمان باعث افزایش لیپولیز (تجزیه چربی) و بلوکه شدن آدپیوژنز (تشکیل سلول های چربی) می شود. گروه دیگری از محققان دریافتند که چای همچنین یک منبع غنی از آنتی اکسیدان ها است که باعث آزاد شدن چربی از سلول ها می شود و به افزایش توانایی کبد برای تبدیل چربی به انرژی کمک می کند.

شکلات تلخ
اگر تصور می کنید از دست دادن وزن وچربی سوزی به معنای از بین بردن همه حق انتخاب های شما در خوراکی های خوشمزه هست، نگاهی به شکلات های تیره بی اندازید. مطالعه ای در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا نشان داد که شکلات تلخ تخمیر میکروب های روده ای را افزایش داده و بدن ما ترکیبات پلی فنولی سالم روده، از جمله butyrate، که یک اسید چرب است را تشویق می کند تا چربی را به عنوان سوخت استفاده می نماید ،بااضافه کردن میوه به شکلات تخمیر و آزاد سازی ترکیبات را تقویت نمایید، مطمئن باشید شکلات با ۷۰ درصد کاکائو یا بالاتر ، بیشترین میزان پلی فنول های آنتی اکسیدان را برخوردار است.

توت
توت ها سرشار از آنتی اکسیدان های پلی فنول بوده و به سوختن چربی ها کمک شایانی کرده و از ذخیره آن جلوگیری می کنند ، همچنین باعث افزایش جریان خون به عضلات شمامی گردند. به گفته یک مطالعه دانشگاهی در تگزاس، موش هایی که سه بار در روز از انواع توت ها مصرف می کردند ۷۳ درصد سلول های چربی کمتری داشتند. افزایش پتانسیل چربی سوزی زغال اخته منبع قوی از رزوراترول، آنتی اکسیدان است که نشان داده شده است با تبدیل بیش از حد چربی سفید مضر در موش به کالری تا ۴۰ درصد خطر ابتلا به چاقی را کاهش می دهد. توت ها منابع غنی از قند ها هستند اما هنوز هم بهترین راه برای محدود کردن میل به شیرینی هستند.

تخم مرغ
شاید باور کردنی نباشد اما تخم مرغ یکی از بهترین منابع کولین، مواد مغذی مهم برای چربی سوزی است ،که به حذف ژن های مسئول ذخیره سازی چربی شکم کمک می کند. تخم مرغ منبع خوبی از پروتئین لاغری هستند، که می توان با خوردن آن در یک وعده صبحانه انرژی کل بدن را برای تمام روز تنظیم کرد. در مطالعه ای بر روی ۲۱ مرد که در نشریه Nutrition Research منتشر شد، نصف گروه صبحانه ای از نوشیدنیها داشتند در حالی که نصف دیگر گروه با تخم مرغ تغذیه شدند گروهی که تخم مرغ خوردند سه ساعت بعد احساس گرسنگی کمتر و ۲۴ ساعت بعد کالری کمتری مصرف می کردند!

حبوبات
تحقیقات نشان می دهد، لوبیا یک قرص چربی سوزی واقعی است. برای شروع، لوبیا یک منبع عالی از نشاسته مقاوم هست، لونیا سرشار از فیبر نامحلول است که باکتری سالم را در روده شما تغذیه می کند و موجب تولید بوتیرات شیمیایی شده که باعث می شود به بدن در سوختن چربی به عنوان چربی سوزی کمک کند.ا همچنین یکی از منابع بالای فیبر محلول هستند. یک مطالعه اخیر در مرکز پزشکی باپتیست نشان داد که برای هر ۱۰ گرم فیبر محلول که روزانه خورده می شود، چربی شکم مورد مطالعه طی۵/۳ سال به میزان ۳.۷ درصد کاهش یافت. یک فنجان لوبیا سیاه دارای ۴/۸ گرم فیبر محلول است.

گوجه فرنگی
محققان ژاپنی اخیرا کشف کرد گوجه فرنگی حاوی ماده ۹-oxo-ODA است که در میوه های قرمز درخشان یافت می شود ومی توانند DNA شما را به طور موثر برای سوختن چربی بیشتر فعال کنند. گوجه فرنگی نیز سرشار از بتاکاروتن و لیکوپن، دو آنتی اکسیدان قوی است که ترکیبات مانع ذخیره سازی چربی را افزایش می دهند. یک مطالعه نشان می دهد افرادی که رژیم های آنها شامل بتا کاروتن ترین و لیکوپن بود کوچکترین waists و کمترین چربی شکم را داشته اند، طبق تحقیقات، گوجه فرنگی های رسیده حاوی لیکوپن قابل دسترس تر از گوجه فرنگی خام هستند

گریپ فروت
هر تکه ای از گریپ فروت که به سالاد شما اضافه میشود مانند یک مسابقه ای است که موجب سوزاندن چربی بدن شما می شود. مطالعه ای که در مجله متابولیسم منتشر شد، دریافت که افرادی که گریپ فروت را برای شش هفته مصرف کردند، کمبودویتامین C را که عامل مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن می باشد جبران کرده اند. این میوه از مواد شیمیایی فیتوکمیک، ترکیبات زیست فعال غنی است که تحقیقات اخیر نشان می دهد بدن به تولید یک هورمون به نام آدوبونکتین تحریک می شود که در تجزیه چربی بدن دخیل است. تحقیقات دیگر نشان می دهد که میوه آبدار می تواند سلول های چربی قهوه ای را به وجود آورد که باعث کاهش شکافت چربی بدن شده و اشتهائ را کم می کند.

کینوا Quinoa
کینوا Quinoa یک پروتئین کامل است، این دانه های غنی از پروتئین در اطراف دور کمر شما کمر بندی ایجاد کرده که آن شامل زنجیره ای کامل از آمینو اسیدهای ضروری برای ساخت عضلات و از دست دادن چربی است. محققان در مطالعه ای در مجله تحقیقات دیابت در سال ۲۰۱۵ کشف کردند که بیماران مصرف مقادیر بالاتری از پروتئین های گیاهی به مراتب کمتر از سندرم متابولیک دارای ترکیبی از کلسترول بالا، قند خون بالا و چاقی هستند. همچنین دارای لیزین اسید آمینه است که به شما کمک می کند چربی بسوزانید و استخوان ها و پوست سالم را حفظ کنید. بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله مواد غذایی شیمی، quinoa دارای بالاترین سطح بتایین، یک ماده شیمیایی است که متابولیسم شما را کنترل و در واقع مانع از اقدام ژن هایی که چربی را ذخیره می کنند می شود.

روغن نارگیل
نارگیل یک معجزه غذایی است: روغن نارگیل چربی است که شما را لاغر می کند. روغن نارگیل مکمل رژیم غذایی برای کاهش چاقی شکمی و سوزاندن چربی دور شکم می باشد. در یک مطالعه از ۳۰ مرد، کسانی که روزانه ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل خوراکی مصرف کردند به طور متوسط ۱،۱ اینچ در یک ماه کاهش سایز دور شکم دادند. تری گلیسیرید های متوسط زنجیره ای C.O. به جای ذخیره شدن در اطراف شکم به عنوان چربی و اسید لوریک به عنوان انرژی سوخته می شود.

بادام
یک مطالعه بر بزرگسالان بالغ نشان می دهد که خوردن حدود یک چهارم فنجان بادام برای ۶ ماه منجر به کاهش ۶۲ درصدی BMI به وسیله ترکیباتی که جذب شدن چربی توسط بدن را محدود می کند.خواهد شد یک مطالعه در مجله انجمن قلب آمریکا در سال ۲۰۱۵نشان داد که خوردن روزانه فقط ۱.۵ اونس از بادام باعث کاهش چربی شکم و پا می شود. برای تاثیر بیشتر قبل از کار کردن بادام را بخورید: L-arginine اسید آمینه می تواند به شما کمک کند چربی و کربوهیدرات بیشتری بسوزانید.

گوشت قرمز
طبق نظر جنیفر مک دانیل MS، RDN، CSSD، LD، غذاهای غنی از اسید آمینه اسید لوسین می توانند برای ایجاد توده عضلانی بدون چربی به شما کمک کنند. این به معنای واقعی کلمه شروع روند رشد توده عضلانی است و گوشت قرمز یکی از بهترین منابع است. برای مصرف مزایای اضافه شده از امگا ۳ و اسیدهای لینولئیک کانژوگه، این دو اسیدهای چرب به کاهش التهاب بدن کمک می کنند که سبب ذخیره سازی چربی می شوند.

مطالعات نشان می دهد غذاهای اسیدی باعث افزایش میزان کربوهیدرات می شوند که تا ۴۰ درصد آن را می سوزاند. هرچه سریعتر کربوهیدرات ها را سوزانید، بدن شما شروع به سوختن چربی می کند، به طور خاص سرکه سیب عمدتا از اسید استیک تشکیل شده است، که تخلیه معده را به تاخیر انداخته و انتشار قند را در جریان خون کاهش می دهد. تحقیقات منتشر شده در مجله Bioscience، Biotechnology، Biochemistry دریافتند که ACV علاوه بر حفظ سطح قند خون پایدار، پروتئین های داخل بدن را تولید می کند که باعث سوختگی چربی می شوند.

آب
آجیا چری، مربی شخصی و بنیانگذار آموزش آموزشی نوآورانه می گوید: “یکی از اکسیرهای سوزانده چربی سحر و جادوی آب است”. ” ساده تر این است که کالری های غیر ضروری را کاهش دهیدآب یک عنصر ضروری از دست دادن وزن و چربی است. ” آب لازم است تا متابولیسم به طور مطلوب عمل کند. برای تاثیر گذاری بیشتر برشی از لیمو را به شیشه اضافه کنید. D-limonene، آنتی اکسیدان در پوست لیمو، کمک می کند تا سموم بدن را از بین ببرد و با افزایش متابولیسم باعث سوزاندن چربی ها بشود.