Skip to main content

۱۵ نکته برای محافظت و زیبا نگه داشتن موهای رنگ شده.

نویسنده سحر سنگسری

محافظت و زیبا نگه داشتن موهای رنگ شده ،،با مراقبت مناسب و کمی خلاقیت ، می توانید موهای رنگ شده خود را براق و زیبا  نگه دارید. ۷۰ درصد از زنان در ایران موهای خود را رنگ می کنند! متخصصان شرکت روغن طلای آسیا برای محافظت از رنگ موهای شما و زیبا نگاه داشتن موهای شما این ۲۶ نکته را ارائه می دهند:

رنگ موی ماندگار بستگی به موهای دارای حالت خوب دارد

رنگ مو می تواند باعث متخلخل شدن موها شود ، که باعث می شود رطوبت به راحتی جذب و آزاد شود. هر بار که موهای شما خیس می شود باعث از بین رفتن مولکول های رنگ می شود. در اینجا نکاتی در مورد چگونگی حفظ رطوبت بیشتر در موهای خود با حفظ بهترین حالت ممکن آورده شده است.

۱. از آرایشگر خود بخواهید فقط از رنگ مو با کیفیت و حالت دهنده استفاده کند

ابتدا از رنگ کار موهای خود بخواهید از رنگ موی حرفه ای با ویژگی های حالت دهنده استفاده کند ،که در هفته ها همچنان به حالت مو ادامه می دهد. اضافه کردن چند قطره روغن آرگان خالص به رنگ موی خود به حفظ رطوبت موهای رنگ شده کمک کرده و ظاهری براق و سالم به به موی رنگ شده می دهد. رنگ مو بدون آمونیاک یکی دیگر از گزینه های حرفه ای عالی است که موها را با TLC درمان می کند؟

۲. به یاد داشته باشید: رنگ قرمز بیشتر مستعد از دست دادن رنگ است

– رنگ موهای قرمز به دلیل داشتن مولکول های بزرگتر ، سریعتر محو می شوند. اندازه مولکول  های بزرگ رنگ قرمز نفوذ عمیق رنگهای قرمز به موها را دشوارتر می کند ، بنابراین سریعتر پراکنده می شوند. بنابراین هنگام انتخاب رنگ قرمز ، حتماً از آرایشگر خود بخواهید از رنگ مو استفاده کند که نتایج رنگ با کیفیت بالا را با حداقل فشار بر کوتیکول مو داشته باشد.

۳. موهای رنگ شده خود را کمتر شامپو بزنید

-موهای خود را کمتر شستشو دهید. برای حفظ روغنهای طبیعی که به حالت موهای رنگ شده شما کمک می کند ، فقط دو یا سه بار در هفته و هرگز بیش از یک روز دیگر شامپو نزنید. این کار به ماندگاری بیشتر رنگ شما کمک می کند و به حفظ سلامت موهای رنگ شده کمک می کند.

۴. از شامپوی بدون سولفات برای موهای رنگ شده استفاده کنید

۵. پس از رنگ آمیزی ، حداقل تا دو روز موهای خود را با شامپو شستشو ندهید.

۶. وقتی شامپو نمی زنید ، موهای خود را در حمام خشک نگه دارید، و در هنگام شستشوی بدن موهای خود را با کلاه پلاستیکی بپوشانید.

از کلاه دوش استفاده کنید تا موهای رنگ شده در حین دوش گرفتن خیس نشوند ، زیرا این می تواند باعث از بین رفتن رنگ شود.

۷. هنگام شامپو زدن موهای رنگ شده ، دمای آب را کاهش دهید

– وقتی شامپو می زنید ، از آب ولرم یا سرد استفاده کنید.  آب داغ سریعتر  رنگ موها را از بین می برد، زیرا سطح تار مو را باز می کند که باعث خروج مولکول های رنگ می شود.

۸. در صورت امکان ، از نرم کننده مرطوب کننده فقط برای موهای رنگ شده خود استفاده کنید.

۹. هربار که موهای رنگ شده را با شامپو می شویید، به موهای خود حالت دهید.

-هنگام شامپو زدن ، هربار موهای رنگ شده خود را با نرم کننده محافظ رنگ حالت دهید. موهای نرم به رنگ شما کمک می کند، درخشان تر و یک‌دست تر به نظر برسد. حتی اگر موهای نازکی دارید.

۱۰. از بهترین شامپو برای موهای رنگ شده استفاده کنید

-هنگام شستن موهای رنگ شده ، حتماً از شامپوی محافظ رنگ استفاده کنید. استفاده از شامپو خوب به ماندگاری بیشتر رنگ شما کمک می کند و به حفظ سلامت موهای فرآوری شده شما کمک می کند.

۱۱. سولفات ها می توانند رنگ موها را از بین ببرند ، بنابراین به دنبال شامپوی بدون سولفات باشید. سولفات ها حاوی نمک هستند که رطوبت را از بین می برد و از دست دادن رطوبت یکی از عوامل اصلی کم رنگ شدن است.

۱۲. فقط قبل از رنگ آمیزی از شامپوهای شفاف کننده روی موهای رنگ شده استفاده کنید

-شامپوهای شفاف کننده می توانند رنگ موها را از بین ببرند، زیرا حاوی مواد شوینده بالایی هستند تا بتوانند آلودگی‌ها ی مو را تمیز کنند و از بین بروند .

۱۳. از بهترین حالت دهنده برای موهای رنگ شده استفاده کنید

-اگر از نرم کننده مخصوص موهای رنگ شده استفاده نمی کنید ، به نتیجه دلخواه خود نمی رسید. از آنجا که شیمی موهای رنگ شده متفاوت از موهای بکر است ، باید از نرم کننده های محافظ رنگ استفاده کنید. نرم کننده هایی با روغن هایی طبیعی مانند روغن آرگان ، روغن نارگیل می توانند در برابر محو شدن مقاومت کرده و مانع محافظتی روی موهای رنگ شده ایجاد کنند. علاوه بر این ، نرم کننده هایی وجود دارد که به طور خاص برای جلوگیری از رنگ پریدگی زودرس موهای رنگ شده استفاده می شود.

۱۴. اگر از سشوار و اتو برای موهای رنگ شده خود استفاده می کنید ، قبل از استفاده از حرارت دستگاه مطمئن شوید که موها کاملاً خشک شده اند در غیر این صورت بخار ناشی از گرمای بالا موجب سوختن ساقه مو از داخل می شوند.

۱۵. برای حفظ زیبایی موهای خود رژیم غذایی سالم داشته باشید

– آنچه می خورید به سلامت موها و ظاهر آنها ارتباط دارد. مواد مغذی حاصل از رژیم غذایی سالم ، انرژی را برای رشد و درخشندگی موها تأمین می کند. غذاهایی که حاوی پروتئین غنی از آهن هستند با ساختن کراتین قوی ، سر و موهای شما را تغذیه می کنند ، پروتئینی که موها را تقویت می کند ، بافت را بهبود می بخشد و رشد را تحریک می کند. از گوشت بدون چربی ، ماهی ، پنیرهای کم چرب ، سفیده تخم مرغ ، اسفناج و سویا استفاده کنید تا موهای رنگ شده شما بهترین ظاهر را داشته باشد. بین وعده های غذایی ، میوه ، آجیل ، سبزیجات و غلات مصرف کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید  88663963 021

یا در پیج اینستاگرام کامنت بگذارید _arganole