Skip to main content

تاثیر عصاره مالت بر روی پوست ،، کسانی که از خواص عصاره مالت خبر دارند خوب می دانند که وجود ویتامین b در آن یک امر اثبات شده است؛ بنابراین باید ببینیم این ویتامین و نبودش در بدن چه صدمات جبران ناپذیری به سلامت پوست وارد می کند؟! نشانه های کمبود این ویتامین در بدن بروز جوش و لکه های مختلف پوستی است، که در صورتیکه به طور منظم از آن استفاده کنید پوستی صاف و درخشان خواهید داشت.

این ویتامین قابل یافت در عصاره مالت چروک های مختلف و غیر قابل اجتناب را از روی صورت از بین می برد. در حقیقت ویتامین B3 (نیاسین) به حفظ رطوبت و آبرسانی پوست کمک می کند. برای کسانی که به مراتب بیشتر از دیگران در مقابل نور خورشید قرار می گیرند مصرف مالت بسیار توصیه می شود. چرا که ویتامین های خانواده گروه b موجود در این ماده مغذی اجازه نمی دهد تا اشعه UV به طور مستقیم بر روی پوست تاثیر گذاشته و پیری یا سرطان را رقم بزند.

کاهش التهاب پوستی با کمک مالت

همه افرادی که با التهابات پوستی دست و پنجه نرم می کنند خوب می دانند که این موضوع چه معضل بزرگی محسوب می شود. عصاره مالت در کاهش التهابات پوستی به دلیل وجود ویتامین های مختلف نقش موثری ایفا کرده و اجازه نمی دهد تا سلول های پوست شما دچار پیری و افت عمر مفید شوند. در حقیقت بسیاری از افراد که با مشکلاتی نظیر خارش و پوسته پوسته شدن مکرر صورت و دست هایشان مواجه هستند، می توانند مصرف منظم این عصاره را مد نظر قرار دهند و به کاهش یا کنترل این وضعیت برسند.

تاثیر اسید آمینه های عصاره مالت بر پوست چیست؟

اسید آمینه های ضروری که در عصاره مالت یافت می شوند، در واقع یکی از بخش های ضروری جهت شکل گیری پروتئین در بدن انسان محسوب می شوند. برخی از اسید های آمینه باید از طریق خوردن غذا جذب شوند تا بتوانند تاثیرات لازم را بر روی پوست و مو در روند ساخت پروتئین بگذارند. این اسید ها به شما اجازه می دهند تا پوستی مرطوب داشته باشید، سلول های پوستی جدیدی در بدنتان خلق شوند و با حفظ آنتی اکسیدان ها جلوی فعالیت های مخرب رادیکال های آزاد جهت آسیب رساندن به بدن (چه به صورت ظاهری و چه به صورت درونی) گرفته شود.

در صورت مصرف عصاره مالت شما می توانید شاهد مرطوب بودن پوست خود، حتی بدون به کاربردن محصولات شیمیایی باشید. برخی از پوست های خشک که رطوبت کافی را از داخل بدن دریافت نمی کنند در حقیقت فضایی برای تولید جوش های سطحی می شوند و این مسئله به طور جدی می تواند زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار دهد.

ساخت ماسک پوستی با عصاره مالت

آبرسانی و تقویت پوست چه از داخل و چه از خارج می تواند به شما کمک کند، تا پوستی جوان و شاداب داشته باشید. شاید استفاده از عصاره مالت برای ماسک مانند عسل و تخم مرغ یا آبلیمو چندان مرسوم نباشد و در وهله اول کمی عجیب به نظر برسد. اما شما می توانید با یکبار استفاده از این ماده بارها و بارها مشتاق استفاده از آن شوید. وجود ویتامین های مختلف نظیر B و k، C، E غنی بودن این ماده ی مهم را صد برابر می کند. براساس آنچه که از تاثیر عصاره مالت بر روی پوست گفته شد، شما می توانید از جهات مختلف ماسک های گوناگونی را با این ماده تهیه نمایید.

ماسک پوست عصاره مالت باعث رفع چین و چروک، نظیر جای اخم و خنده دائمی می شود. برای خانم هایی که با افتادگی پوست و شل شدن آن مواجه هستند نیز به طور ویژه باعث استحکام و سفت شدن پوست می شود. از این رو صورت شما در هر وضعیتی بسیار شاداب و جوان به نظر می رسد.

اگر پوستی مستعد آکنه نیز داشته باشید می توانید با تهیه ماسک عصاره مالت جو به ایجاد جوش های جدید نه بگویید. چرا که به عنوان یک لایه بردار قوی باعث تمیز شدن پوست، باز شدن روزنه ها و جلوگیری از فعالیت باکتری ها می شود.

شما بسته به نوع پوست خود می توانید ماسک های مرتبط با عصاره مالت را تهیه کنید. برای پوست چرب، مخلوط عصاره مالت و ماست بسیار مناسب عمل می کند. پوست های خشک با مخلوط عسل و مالت در حدود ۵ دقیقه شاداب می شوند. حتی می توانید ترکیب آب و پودر عصاره مالت را برای دریافت تاثیرات نامبرده به عنوان ماسک استفاده کنید.

دریافت خواص عصاره مالت به صورت خوراکی

عصاره مالت را می توان بصورت نوشیدن ماالشعیر ویا در وعده های صبحانه میل نمایید عصاره مالت شبیه به عسل می باشد، عصاره مالت در تمامی فروشگاه ها قابل خریداری هست.

در تنظیم این مقاله از وب سایت ماالشعیر شمس استفاده شده است