پریسا رهنما ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ۰ بنیتا

داشتن ابروی پر و متقارن یکی از خواسته های ویژه بانوان است. این سال ها رسیدن به ابروهای زیبا و متقارن راه های زیادی مثل تاتو، هاشور و سایه ابرو دارد. اما حالا روش کاشتن ابرو یا اکستنشن آن جایگزین این روش ها شده است.

کاشت ابرو با موهای طبیعی خودتان و طراحی و شکل دادن آن زیر نظر متخصصان پوست و مو انجام می شود که با پر طرفدار شدن آن تصمیم گرفتیم زیر و بم این روش را با جزئیات تمام برای کسانی که تصمیم به کاشتن ابرو و تغییر طبیعی در ظاهرشان دارند بازگو کنیم.

قبل از کاشت باید بدانید

در قدم اول علت ریزش موهای ابرو شما به وسیله متخصص بررسی و مشخص شده و در صورت نیاز تحت درمان قرار می گیرد. در غیر این صورت با وجود کاشت ابرو هم احتمال ریزش مجدد موهای آن وجود دارد و کاشت، کار بی فایده ای خواهد بود. پس بهتر است بعد از درمان ریزش نسبت به کاشت اقدام کنید.

در قدم دوم پزشک بعد از تقسیم کردن ابروهای تان به سه قسمت دم، بدنه و تاج ابرو کاشت را آغاز می کند. برای کاشت تاج ابرو ، موها با زاویه مناسب و رو به سمت بالا خوابانده می شوند تا حالت عمودی پیدا نکنند. در کاشتن بدنه ابرو از سمت تاج به دم ابرو زاویه خواباندن موها به تدریج کاسته و موها با زاویه صفر درجه به صورت مماس در پوست کاشته می شوند.

همان طور که گفته شد، باید نوع موهای انتخاب شده برای کاشت قطری مناسب با موهای ابرو داشته باشند یعنی نباید نازک تر یا ضخیم تر باشند.

منافذ کاشت موهای ابرو باید با قطری بسیار کم انتخاب شوند، چون در صورت بزرگ بودن قطر منافذ، خروجی ابروها حالت غیرطبیعی و ضخیم پیدا می کنند. محل قرار دادن موهایی که قرار است کاشته شوند، باید بسیار نزدیک به هم و پرتراکم باشد تا پوست زیر موهای ابروها دیده نشود.

معایب و عوارض این روش چیست؟ 

به عنوان آخرین توصیه ها باید بگوییم کاشت ابرو بهترین انتخاب برای کسانی است که یا اصلا ابرو ندارند یا قسمتی از ابروی آنها به خاطر جراحت کاملا از بین رفته است. پس تنها به دلیل وسواس های بی دلیل و تغییرات عجیب و غریب در ظاهرتان به این کار تن ندهید، چراکه این روش هم مانند هر عمل دیگری در کنار خوبی ها، مشکلات خودش را هم دارد، مشکلاتی مانند:

سرعت رشد موهای کاشته شده همانند موهای سر است بنابراین هر دو هفته یک بار بلند و بلند تر می شوند. به علاوه آنها از نظر رنگ، جنس و ضخامت هم رنگ موی ابرو نیستند.

زاویه کاشت ابرو که به شکل خوابیده قرار می گیرند به سختی با حالت واقعی ابرو تطابق می یابد به همین دلیل این بخش از کار و هماهنگ بودن دم ابرو تا تاج آن و مرتب قرار گرفتن زاویه خواب آن به تبحر متخصص بستگی دارد.

معمولا به علت جابه جایی موها از قسمت پوست سر به ابرو، موها تا حدود ۲۰ روز بعد از کاشت دچار ریزش خواهند شد پس برای رسیدن به نتیجه دلخواه تان باید حداقل سه تا شش ماه صبر کنید تا رشد موها به حالت طبیعی برگردد.به طور معمول فاصله موهای کاشته شده در ابرو بیش از موهای طبیعی آن است. البته این داستان درباره کسانی که تاتو دارند و کاشت روی تاتو انجام می شود مشکل ایجاد نمی کند چراکه تاتو این فاصله ها را مخفی می کند، اگرچه به مرور این فاصله ها با تکرار جلسات پیوند کم و کمتر خواهند شد.

و اما طرفداران اکستنشن ابروها

۱۰ سالی می شود که اکستنشن یکی از پرطرفدارترین خدمات این روزهای سالن های آرایشی است و با انواع و اقسام روش ها مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است.

یکی از محبوب ترین خدمات این سال ها اکستنشن مژه و ابروها است که البته هنوز هم به گوش عده ای نا آشناست، اما اگر می خواهید بدانید این کار چگونه صورت می گیرد، باید بگوییم که شما برای اکستنشن ابرو باید در ابروهای تان پایه داشته باشید. (پایه به پرز هایی تلقی می شود که در قسمت زیر ابرو وجود دارند) زیرا برای این کار مو باید روی پایه های ظریف پرزهای ابرو نصب شود، بنابراین خانم هایی که ابرو ندارند یا عادت به تراشیدن آن برای طراحی شکل دلخواه شان دارند، نمی‏توانند از این روش استفاده کنند.

پس اضافه کردن یا افزایش حجم موهای ابرو مستلزم داشتن ابروهای پایه، هرچند کم و نازک است. از طرف دیگر مویی که برای اکستنشن ابرو به کار برده می شود، باید هم رنگ خود ابرو باشد بنابراین جنس مویی که برای اکستنشن به کار می رود حتما باید از جنس موی طبیعی باشد چون در غیر این صورت شکل ظاهری آن متناسب با حالت و موی ابروی شما نخواهد بود.

در اکستنشن ابرو که حدود یک ساعت زمان لازم است شما به ماهی یک بار ترمیم نیاز دارید تا ابروهای تان حالت طبیعی خود را حفظ کنند. به عنوان نکته آخر هم فراموش نکنید کار را به دست کاردان بسپارید و قبل از اقدام به این کار حتما تحقیقات لازم درمورد فرد مورد نظر و کیفیت کار او را انجام دهید.

بهاره سیار ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ۱ بنیتا

 

فرم کلی صورت تان در تعیین بهترین مدل ابرو برای شما، نقش اصلی را دارد. در زیر انواع مختلف صورت و مدل ابروهای متناسب با هرکدام از آن ها طبق نظر Hearly بیان خواهد شد. با مطالعه آن ها می‌توانید نکات لازم برای ابروهای خود را یاد بگیرید:

صورت های مربعی شکل:

فک‌های مربعی شکل و زاویه دار، لاغری و زوایای صورت را بیشتر نشان می‌دهند. در نتیجه ابروهای کمانی شکل، بهترین مدل برای این نوع صورت‌ها می‌باشند. حتما درنظر داشته باشید که ابروهای شما زاویه دار نباشند. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که ابروهای شما نباید کاملا کمانی باشد تا مثل قوس رنگین کمان دیده شود.

 

1

 

صورت های گرد:

اگر صورت شما گرد است، ابروهای‌تان باید زاویه دار باشند. صورت‌های گرد معمولا استخوانی نیستند و پُر به نظر می‌آیند؛ داشتن ابروهایی زاویه دار باعث می‌شود که صورت شما استخوانی به نظر برسد و گردی صورت شما کمتر شود.

2

صورت های کشیده:

طول صورت‌های کشیده نسبت به طول انواع دیگر صورت، بیشتر است. در این مدل صورت‌ها، دنباله ابروهای شما باید کشیده و بلند باشند، در واقع اصلا نباید دنباله ابروهای خود را کوتاه کنید. داشتن ابروهایی کشیده باعث می‌شود که عرض صورت شما نیز بیشتر نشان داده شوند. طول طبیعی ابروها باید تا گوشه چشم‌های شما باشد؛ اما در این مدل صورت‌ها، طول ابروها باید کمی بیشتر باشد. البته باید به این نکته نیز توجه کرد که دنباله ابروهای شما خیلی پایین ‌تر از چشم های‌تان نباشد؛ چرا که در این صورت، چشم‌های شما رو به پایین به نظر می‌آیند و جذابیت صورت شما را کم می‌کند.

3

صورت های قلبی شکل:

در این مدل صورت‌ها به دلیل وجود چانه و فکی کوچک و پهن‌تر بودن نیمه بالایی صورت نسبت به نیمه پایینی، ابروها باید باریک باشند تا تناسبی بین گردی نیمه بالایی صورت و کم عرضی و کوچکی فک و چانه در نیمه پایینی، برقرار کنند. در این مدل صورت ها، ابروها نباید پهن و یا پُر باشند.

4

صورت های بیضی شکل:

برای این مدل صورت ها که دارای فرمی متناسب هستند، ابروهایی طبیعی و کلاسیک مناسب است؛ این گونه ابروها نه بیش از اندازه کمانی شکل هستند و نه زاویه زیاد دارند. همچنین طول آن ها نیز طبیعی است.

5