Skip to main content

چگونه جویدن ناخن های خود را ترک کنیم جویدن ناخن به طور معمول از دوران کودکی شروع می‌شود جویدن ناخن می‌تواند تا بزرگسالی ادامه یابد، عوارض جانبی جویدن ناخن می‌تواند تاثیرات مخربی بیش از برهم زدن زیبای ناخن باشد، جویدن ناخن مکرر می‌تواند پوست را در اطراف ناخن حساس کرده و آسیب های شدید بر بافتی که باعث رشد ناخن ها می‌شود وارد نماید، که نتیجه آن رویش ناخن‌های ناخوشایند می‌باشد. جویدن مزمن ناخن می‌تواند آلودگی‌های زیادی ایجاد کند ، باکتری‌های مضر از طریق بذاق دهان به  پوست و اندام داخلی صدمه های جبران ناپذیری وارد می‌نمایند.

چگونه  جویدن ناخن های خود را ترک کنیم

برای کمک به متوقف کردن جویدن ناخن ها، متخصصین پوست رعایت نکات زیر را توصیه می‌کنند

ناخن‌های خود را کوتاه نگه دارید
داشتن ناخن کوتاه کمتر باعث جویدن می‌شود و کمتر وسوسه کننده است.
آغشته کردن ناخن با یک ماده تلخ
در صورتی که ناخن های خود را با یک ماده تلخ خوراکی مانند کندور یا روغن بادام تلخ آغشته نمایید تلخ شدن دهان مانع مهممی است در پیشگیری از جویدن ناخن.


مانیکور به طور منظم

داشتن ناخن‌های زیبا ولاک شده با توجه به هزینه‌ای که صرف آن کردید می‌تواند مانع خوبی برای پیش گیری از جویدن ناخن باشد. همچنین شما می‌توانید ناخن ها را با نوار یا برچسب پوشانید یا با پوشیدن دستکش مانع از جویدن آن شوید.
عادت خوردن ناخن را با یک عادت خوب جایگزین کنید
هنگامی که شروع به جویدن ناخن می‌کنید سعی کنید خود را با کاری دیگر مشغول و سرگرم کنید ،با یک بازی کامپیوتری ویا انجام یک کار خود را مشغول کنید.موقع دیدن تلویزیون ناخن‌های خود را حتمن با دستکش ویا چسب بپوشانید.

شناسایی عوامل جویدن ناخن

جویدن ناخن دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد، گاهی در شرایط پر استرس عمل جویدن ناخن بیشتر می‌شود، سعی کنید مواقعی که بیشتر تمایل به جویدن ناخن دارید را پیدا کرده، وسعی کنید کمتر در آن شرایط قرار بگیرید.
جویدن ناخن را سعی کنید به تدریج متوقف کنید.
بعضی از پزشکان توصیه می‌کنند که یک روش تدریجی برای از بین بردن عادت استفاده کنند. برای جلوگیری از جویدن ابتدا یک ناخن، مانند ناخن انگشت شست خود را متوقف کنید. وقتی که موفق شدید، در مرحله بعد جویدن ناخن اشاره و یا حتی یک دست کامل را از بین ببرید. هدف این است که به نقطه ای بروید که در آن دیگر از ناخن های خود نترسید.

جویدن ناخن برای برخی افراد ممکن است نشانه ای از یک مشکل جدی روانی یا عاطفی باشد. اگر بارها سعی کرده اید جویدن ناخن را ترک کنید اما مشکل همچنان ادامه دارد، با یک پزشک مشورت کنید. اگر بر اثر جویدن زیاد ناخن های شما پوست اطراف آن زخم ویا عفونی شده، حتمن به یک متخصص پوست مراجعه نمایید.
ناخن های های که بر اثر جویدن مداوم دچار شکستگی وصدمه شده اند را با روغن آرگان خالص argan ole برای مدت یک ماه روزانه چند قطره ماساژ دهید تا سلامت خود را بدست آورند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

تلفن : ۰۲۱۸۸۶۶۳۹۶۳   پیج اینستاگرام:   _arganole

چگونه  جویدن ناخن های خود را ترک کنیم