Skip to main content

اگر تصمیم گرفته‌اید  به طبیعت بازگردید اما نمی‌ دانید از کجا شروع کنید، این مقاله کوتاه راهکارهای مفیدی را در اختیار شما قرارخواهد داد، تا از موی سالم ، باطراوت و شادابی برخوردار باشید. کافی است خسته نشده و این روش‌ها را بعنوان یک رژیم ساده در دستور کار روزانه یا هفتگی مراقبت از موهای خود و توجه کردن بیشتر به خود قرار دهید.

پنج گام ساده برای موهای طبیعی شما

قدم اول: رطوبت مو :

حفظ رطوبت مو در مراحل رشد مو، پیش‌گیری از شکستگی و موخوره و شاداب نگه داشتن مو عامل بسیار مهمی می‌باشد، این مهم با استفاده از روش های طبیعی وبدون نیاز به شامپو های مرطوب کننده امکان پذیر می‌باشد، در ادامه توضیحات آن آورده خواهد شد.

قدم دوم (شامپو) :

این قسمت تمیزکاری و رژیم بهداشتی شما محسوب می‌شود.
شما باید شامپوی بدون سولفات انتخاب کنید،شامپوی بدون سولفات از خشکی و باریک شدن موهایتان جلو گیری می‌نماید.
هر قدر جلوتر بروید و موهای سالم خودتان را به حالت اولیه اش برگردانید، بعد از یه مدت می‌توانید شامپو را از عادت همیشگی تان حذف کنید یا کمتر از آن استفاده کنید.
استفاده از روش‌های جایگزین هم می‌تواند انتخاب جدید شما باشد، به طور مثال می‌توانید در طول ماه ۲ یا ۳ بار از شامپو استفاده کنید، و بقیه شست و شوها را بدون شامپو، و یا بسته به نیاز مو ماهی یک بار می‌توانید از سرکه سیب رقیق شده استفاده کنید.
با هفته‌ای یکبار شستشو، موی شما پاکیزه نگاه داشته خواهد شد ، بعد از یه مدت که دوره درمانی رو می‌گذرانید متوجه خواهید شد، که موهای شما فقط ماهی یکبار نیاز به شامپو کردن دارد.
گزینه بعدی ،شامپوی بدون سولفات مرغوب که موهای شما را خشک نمی‌کند.برای تمیز کردن مو کاملا جوابگو خواهد بود.در صورت عدم دسترسی به شامپو های بدون سولفات ، از شامپو بچه که قیمت مناسبی داشته و در فروشگاه‌ها براحتی پیدا می‌شود استفاده کنید.
اگر شامپوی بدون سولفات ندارید و می خواهید شامپوهای که در حال حاضر در خانه دارید را تمام کنید، بهتر است آنها را با آب رقیق کنید که از قدرت آنها کم بشود

تقویت مو با مواد طبیعی
قدم ۳:نرم کننده.

اگر در قدم قبلی(قسمت قبلی) از شامپو استفاده کردید نیاز به شست وشو با یک نرم کننده دارید، که رطوبت رو به موهای شما برگرداند.برای اینکار از هر نرم کننده ی ارزان قیمتی هم می‌توانید استفاده کنید.
اگر در قدم قبلی از شامپو استفاده نکردید و به جای آن ازروشی که گفته شد، استفاده کردید، می‌توانید از ماسک مو استفاده کنید. اگر حوصله کنید ماسک موی طبیعی درست کنید ۳۰ دقیقه قبل از شستشو آن را به موهایتان بزنید وروی آن پلاستیک بکشید.
یک ماسک موی خانگی ، یا یک ماسک موی عادی ، یک پلاستیک حمام ، ۳۰ دقیقه وقت ،چند قطره روغن آرگان خالص با یک عدد زرده تخم مرغ ،کمی حوصله به همین سادگی به موهای خود شادابی و درخشندگی هدیه بدهید.
قدم ۴، مرطوب کننده:
اولین قدم مرطوب کنندگی این بود که نرم کننده را چند دقیقه روی سر بگذارید یک یادآوری مهم : بهترین مرطوب کننده‌ها آنهایی هستند که آب داخل محتویاتشان است.
پس مطمئن شوید که محتویات را همیشه مطالعه میکنید.
بهترین روش برای مرطوب کنندگی روش(liquid , oil , cream ) LOC است :.یک مرطوب کننده با پایه روغن آرگان به تقویت و شادابی موی شما کمک شایانی می‌کند، روغن آرگان ترکیبی مولتی اُله برای پیش از حمام استفاده شده و از ترکیبات بسیار مفیدی برخودار می‌باشد ، روغن آرگان ترکیبی مولتی اُله را روی مو های خود مالیده و کلاه مخصوص داخل جعبه را روی مو‌های خود کشده و چندین ساعت به آن زمان بدهید ، بهترین زمان استفاده  شب قبل از خواب می‌باشد ، با دوش روز بعد موهای خود را شستشو دهید، در طول شب مو‌های شما توسط روغن آرگات ترکیبی مولتی اُله تغذیه شده وطراوت و شادابی به آنها باز گردانده خواهد شد. و از روغن آرگان مو  برای مدل دادن و معطر کردن موها پس از شستشو استفاده کنید.
اگر راهنمایی بیشتری هم نیاز هست با مشاورین ما تماس بگیرید هیچ هزینه ای ندارد فقط هزینه یک تماس تلفنی را خواهید پرداخت   ۰۲۱۸۸۶۶۳۹۶۳ پیج اینستاگرام   _arganole

IMG 3269 cut