Skip to main content

شناخت روغن آرگان خالص

چرا روغن آرگان خالص را پیشنهاد می‌دهیم ،،روغن آرگان خالص با توجه به نوع تهیه و روش استخراج به دو نوع آرایشی و خوراکی تقسیم می­‌شود. روغن آرگان خالص آرایشی، از دانه های کمتر رسیده شده تهیه می گردد، نوع آرایشی آن طعم تلخ دارد اما قابل استفاده به عنوان خوراکی هم می­‌باشد. روغن آرگان خالص خوراکی از دانه های رسیده شده تهیه می گردد . در روش تهیه روغن آرگان خالص خوراکی، ابتدا دانه های درخت آرگان را از پوسته سخت هسته آرگان جدا می‌کنند،دانه های پوست کنده شده را ابتدا تف داده و پس از سرد  شدن روغن آنرا به روش پرس سرد ویا به روش صنعتی استخراج می‌نمایند، روغن آرگان خوراکی خالص بدلیل تف دادن دانه ها به رنگ قهوه‌ای در آمده و طعم آجیلی دارد،که طعم بسیار مطلوبی می‌باشد. روغن آرگان خالص خوراکی را نباید برای مصارف آرایشی و بهداشتی استفاده کرد، با توجه به تغییر رنگ و طعم و بوی روغن آرگان خالص خوراکی احتمال تقلب در روغن آرگان خالص خوراکی بیشتر از روغن آرگان خالص آرایشی می باشد ، بخاطر همین روغن آرگان خالص خوراکی را به هیچ وجه نباید روی پوست و مو استفاده کرد..

مرور ادامه

«بسمه تعالی»

*روغن آرگان چیست؟

درخت آرگان که تنها در مراکش و معدود نقاط دیگری در شمال آفریقا یافت می شود، در سال های اخیر اهمیت ویژه ای یافته است. از دانه های این درخت، روغنی گرفته می شود که به دلیل خواص شفابخشی که دارد اکسیر طلایی لقب گرفته است.
روغن آرگان به دلیل محدودیت تولید و تقاضای فراوانی که برایش وجود دارد از گران ترین روغن های جهان است که در دو زمینه ی آرایشی و خوراکی استفاده می شود.
روغن آرگان سرشار از اسیدهای چربی چون اسید لینولئیک و اسید هیالورونیک است که حاوی ویتامین E می باشد. خاصیت ضد پیری پوست، مرطوب کنندگی و آنتی اکسیدان بودن روغن آرگان به سبب وجود این اسیدهاست.
در تحقیقات علمی ثابت شده است که این روغن می تواند آسیب های پوستی ناشی از افزایش سن را که موجب از دست رفتن آب پوست و نیز انعطاف پذیری پوست می شود، ترمیم کند.
روغن آرگان یک آنتی اکسیدان طبیعی است و می تواند اکسیژن رسانی درون سلولی را افرایش دهد. این عمل منجربه خنثی شدن رادیکال های آزاد او و حفظ نرمی بافت ها می شود.
همچنین این روغن منبع سرشاری از ویتامینE و A، امگا ۳ و امگا ۶ و قدری امگا ۹ است.این ترکیبات هم خاصیت آنتی اکسیدانی را افزایش می دهند هم باعث می شوند روغن آرگان فواید کم نظیر و شفابخشی برای پوست و مو داشته باشد.

تفاوت های روغن آرگان خالص و تازه با محصولات حاوی آرگان

* محصولات (حاوی روغن آرگان) موجود در بازار و نوع اثر بخشی آنها * مرور ادامه