چرا روغن آرگان خالص را پیشنهاد می دهیم

روغن آرگان با توجه به نوع تهیه و روش استخراج به دو نوع آرایشی و خوراکی تقسیم می­شود. روغن آرگان آرایشی از دانه های کمتر رسیده شده تهیه می گردد، نوع آرایشی آن طعم تلخ دارد اما قابل استفاده به عنوان خوراکی هم می­باشد. روغن آرگان خوراکی از دانه های رسیده شده تهیه می گردد . در روش تهیه روغن آرگان خوراکی  پس از خارج کردن دانه ها از پوسته سخته هسته آرگان ،دانه ها را ابتدا تف داده و پس از سرد  شدن روغن آنرا به روش پرس سرد ویا به روش صنعتی استخراج می نمایند، تف دادن دانه های آرگان رنگ روغن آرگان خوراکی را به قهوه ای متمایل کرده و طعم برشته شدن به روغن آرگان خوراکی می دهد که طعم بسیار مطلوبی می باشد. روغن آرگان خوراکی را نباید برای مصارف آرایشی و بهداشتی استفاده کرد، با توجه به تغییر رنگ و طعم و بوی روغن آرگان خوراکی احتمال تقلب در روغن آرگان خوراکی بیشتر از روغن آرگان آرایشی می باشد ، بخاطر همین روغن آرگان خوراکی را به هیچ وجه نباید روی پوست و مو استفاده کرد..

کاربردهای آرایشی و درمانی روغن آرگان

محرک رشدتار مو های ضعیف، افزایش شفافیت و حجم مو برای موهای آسیب دیده در اثر رنگ، مواد شیمیایی و حرارت، رفع شکنندگی و تقویت موهای رنگ شده.

خاصیت مرطوب کنندگی برای پوستهای خشک، ترمیم کننده طبیعی و بازسازی پوست جهت از بین بردن عوارضی ناشی از استفاده ی لوازم آرایشی و محافظت روزانه ازپوست در مقابل سرما و گرمای هوا

جلوگیری از التهابات پوستی ناشی از پرتودرمانی،رفع ترک و خشکی­های شدید موضعی و سوختگی ناشی از که بر روی پوست باقی می ماند.

روغن آرگان خالص سرشار از اومگا ۳ ،۶ و ۹ می باشد. روغن آرگان خالص سرشار از ویتامین ای می باشد،روغن آرگان خالص به تولید هورمون های جنسی کمک کرده و گردش آن ها را بهتر می کند،

نفوذ پذیری بالای روغن آرگان خالص به لایه های میانی پوست و مو باعث استحکام و تقویت ریشه و ساقه مو همچنین موجب بالا رفتن خاصیت کشسانی پوست می گردد.

روغن آرگان خالص با نفوذ به بافت میانی ناخن باعث استحکام ناخن شده و از پوسته پوسته شدن پیش گیری کرده و بافت های آسیب دیده را درمان می نماید.

برخی از خواص کم نظیر روغن آرگان خالص

ترمیم ناخن های لایه لایه شده

رشد ناخن

تقویت کننده ی لایه های صدفی ناخن

خاصیت مقاومت و استحکام بخشی به ناخن

استحکام تار های ضعیف مو

رفع مو خوره

درمان مو های آسیب دیده از رنگ و مواد شیمیای

تقویت ریشه و ساقه مو

براقی و شفافیت مو

تقویت و شادابی ابرو جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فواید روغن آرگان خالص و روش های استفاده از آن با مشاوران ما تماس بگیرید. ۸۸۶۶۳۹۶۳ ۰۲۱

از حدود ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد، چینی‌ها رنگ کردن ناخن‌هایشان با موم عسل، صمغ غربی ، ژلاتین و سفیده تخم مرغ را شروع کردند. رنگ‌ ناخن طبقه اجتماعی فرد را نشان می‌داد: اشرافیان سلسله چو (هزاره اول قبل از میلاد) ناخن‌های قرمز و نقره‌ای داشتند؛ بعدترها رنگ ناخن این اشرافیان به سیاه یا قرمز تغییر پیدا کرد. طبقات پایین‌تر اجازه نداشتند از رنگ‌های روشن روی ناخن‌هایشان استفاده کنند.
در چین، گل نقش مهمی در آراستگی داشت. در افسانه‌ها آمده است که در هفتمین روز اولین ماه قمری، پرنسس شویانگ دختر امپراطور وو از لیو سانگ داشت بعد از گشت و گذار در باغ‌ها زیر لبه بام کاخ هانژانگ و در نزدیکی درختان آلو استراحت می‌کرد. یک شکوفه آلو بر صورت زیبایش افتاد و اثری شکل گل بر پیشانی او به جا گذاشت که زیبایی او را دو چندان کرد. زنان دربار چنان تحت تاثیر قرار گرفتند که آنها نیز به آراستن پیشانی خودشان با طرح یک شکوفه ظریف آلو پرداختند. این داستان، ریشه افسانه‌ای مُد شکوفه‌ای یا میهوا ژوانگ (به معنای آرایش شکوفه آلو) نیز به شمار می‌رود که در زمان سلسله‌های جنوبی (۴۲۰-۵۸۹) آغازشد و سپس بین زنان سلسله‌های تانگ و سانگ محبوب گشت.

مغولستان
زنان خانواده‌های اشرافی نقاطی در وسط گونه، درست زیر چشمانشان را قرمز رنگ می‌کردند. اما علت این کار نامعلوم است.

ژاپن
یک مایکو با آرایش کامل در محله جیون کیوتو ، ژاپن. مدل رژ لب او نشان می‌دهد که هنوز تازه‌کار است.
در ژاپن، گیشاها رژ لبی می‌زدند که از گلبرگ‌های له‌شده گلرنگ ساخته شده بود. علاوه بر لب‌ها، از این رژ برای رنگ کردن ابروها و گوشه‌های چشم نیز استفاده می‌شد. گیشاها از چوب‌هایی از موم بینتسوکه که نوع نرم‌تری از موم موی کشتی‌گیران سومو بود، به عنوان پایه آرایش خود استفاده می‌کردند. پودر برنج برای رنگ کردن صورت و پشت به کار می‌رفت و با سرخاب نیز دور حدقه چشم را رنگ کرده و بینی را مشخص می‌کردند. در اریکی ، جشنی که در آن مایکو (گیشای نوآموز) فارغ‌التحصیل شده و مستقل می‌گشت، از اوهاگورو (رنگ سیاه) برای رنگ کردن دندان‌ها استفاده می‌شد. گیشاها بعضا فضولات پرنده‌ها را برای ایجاد رنگ‌های روشن‌تر به کار می‌بردند.

روغن آرگان با توجه به درصد خلوص و مرغوبیت به دو کیفیت آرایشی و خوراکی تقسیم می­شود که نوع آرایشی آن مرغوب تر بوده و البته قابل استفاده به عنوان خوراکی هم می­باشد اما روغن آرگان خوراکی را نباید برای مصارف آرایشی و بهداشتی استفاده کرد.

کاربردهای آرایشی و درمانی روغن آرگان

* محرک رشد مو، افزایش شفافیت و حجم مو برای موهای آسیب دیده در اثر رنگ، مواد شیمیایی و حرارت، رفع شکنندگی و تقویت موهای رنگ شده. مرور ادامه

درخت آرگان که تنها در مراکش و معدود نقاط دیگری در شمال آفریقا یافت می­شود، در سال­های اخیر اهمیت ویژه ای یافته است. از دانه ­های این درخت، روغنی گرفته می­شود که به دلیل خواص شفابخشی که دارد اکسیر طلایی لقب گرفته است.

این روغن به دلیل محدودیت تولید و تقاضای فراوانی که برایش وجود دارد از گران­ترین روغن های جهان است که در دو زمینه ی آرایشی و خوراکی استفاده می­شود

روغن آرگان سرشار از اسیدهای چربی چون اسید لینولئیک است  که حاوی ویتامین E می باشد. خاصیت ضد پیری پوست، مرطوب کنندگی و آنتی اکسیدان بودن روغن آرگان به سبب وجود این اسیدهاست.

در تحقیقات علمی ثابت شده است که این روغن می­تواند آسیب­های پوستی ناشی از افزایش سن را که موجب از دست رفتن آب پوست و نیز انعطاف­پذیری پوست می­شود، ترمیم کند. مرور ادامه