مهران کردوانی ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ۵ بنیتا

بسیاری از خانم‌ها هرروز آرایش می‌کنند ولی برخی سالی یا ماهی این کار را انجام می‌دهند. بالطبع پاک کردن آرایش برای خانم‌هایی که هرروز آرایش می‌کنند سخت است و در اثر پاک کردن ممکن است پوست آسیب ببیند و گاها هم ممکن است که آن‌قدر فرایند پاک‌سازی سبک باشد که آرایش به تمام و کمال پا ک نشود، این مورد هم عوارضی از قبیل درآوردن جوش را برایتان به همراه دارد. ولی امروز می‌خواهیم طریقه صحیح تمیز کردن آرایش را برایتان توضیح دهیم. در ادامه با بنیتا همراه باشید.

 
یک روز که من داشتم از تمرین ورزشی خودم برمی‌گشتم درراه با دو دختر برخورد کردم. این دو دختر با صدای بلند فریاد می‌زنند:«من از آرایش متنفر هستم، سخت‌ترین چیزی تو دنیا است که باید از صورت خودم پاک‌کنم» من نیز تا یک مدت جلوی خنده خود را گرفته بودم تا به‌اندازه کافی از آن‌ها فاصله بگیرم. این جریان تا یک روز ملکه ذهن من شده بود. من هنوز نمی‌دانم که آن دختر از چه مواد آرایشی استفاده می‌کرد و یا چگونه آن‌ها را پاک می‌کرد که این‌قدر برایش پاک کردن آرایش سخت شده بود ولی من به شما اطمینان می‌دهم که پاک کردن آرایش یکی از آسان‌ترین کارها است که می‌توانید بعد از هر مهمانی انجام دهید؛ و مانند این دختر نیاز نیست که در خیابان با صدای بلند فریاد بزنید و حس خود را منتقل کنید. خب پس با دقت به توصیه من در زمان و چگونگی برداشتن آرایش گوش کنید، این کار خسته‌کننده هم نیست.

 

۱قبل از رفتن به سالن ورزش و یا رخت خواب از دستمال مرطوب آرایش استفاده کنید:

حتما میدانید که هنگامی‌که صورت خود را آرایش‌کرده‌اید اگر آب با آن تماس پیدا کند چه اتفاقی می‌افتد؟

یکی از سریع‌ترین راه‌های برداشتن آرایش روی صورت، استفاده از دستمال است. این‌یک راه بسیار عالی برای تمیز کردن اولیه مواد آرایشی روی صورتتان، قبل از شستشوی کامل آن با آر است که این کار باعث تاثیر گذار تر شدن فرایند پاک‌سازی می‌شود. زمان‌های زیادی وجود دارد که شما حس می‌کنید که آرایش روی صورتتان را به‌صورت کامل پاک نکرده‌اید، مثلاً زمانی که سعی دارید یک‌تکه پیتزا را در دهان خود بگذارید و یا ساعت ۳ شب که در حال غلط زدن در رخت خواب خود هستید. توصیه ما این است که سعی کنید حتما حتما قبل از رفتن به رخت خواب یا رفتن به باشگاه ورزشی آرایش خود را به‌صورت کامل پاک‌کنید. چون اگر این کار را قبل از رفتن به رخت خواب به‌صورت کامل انجام ندهید، باعث می‌شود که منافذ پوستی شما بسته شود و درنتیجه باعث جوش درآوردن می‌شود و این فرایند برای باشگاه ورزشی هم صادق است. ترکیب عرق با آرایش باعث می‌شود که پوست شما فوراً و به‌راحتی تحریک شود. سعی کنید همیشه یک بسته از دستمال‌های مخصوص پاک کردن آرایش را با خود به همراه داشته باشید؛ و به‌عنوان دوست به شما توصیه می‌کنیم که این کار را به یک عادت برای خود تبدیل کنید.


۲بر روی چشم‌ها خیلی فشار نیاورید:

cosmedicine
آرایش چشم نسبت به قسمت‌های دیگر صورت همیشه کمی بیشتر درگیر است، چون ما از چندین محصول برای آرایش این قسمت استفاده می‌کنیم و چندلایه برو روی‌هم تولید می‌شود. محصولاتی مانند پرایمر سایه چشم، سایه چشم، خط چشم، ریمل مژه و ابرو و خودتان بقیه آن را نام ببرید بهتراست، این خود یک فرایند برای قرار دادن این لایه ها و یک پروسه هم برای پاک کردن این لایه‌ها را دربر می‌گیرد. بهترین راه برای برداشتن آرایش روی چشم این است که اول از مقدار پنبه خیس‌خورده استفاده کنیم و آن را به مدت ۲۰ ثانیه بر روی چشم قرار دهیم و کمی به آن فشار بیاوریم و سپس فرایند معمولی برداشتن آرایش چشم را انجام دهیم. نرم بودن پنبه به‌راحتی کار ما می‌افزاید و باعث می‌شود که زیاد نخواهیم درحرکت پنبه بر روی چشم فشاری وارد کنیم و پنبه به‌راحتی دور چشم و نقاطی که حاوی مواد آرایشی است به‌راحتی حرکت کند. اگر ریمیل مژه یا ابرو و خط چشم شما از نوع ضد آب است باید کمی مقدار پنبه را بیشتر کنید و آن را قسمت قسمت نمایید و برای تاثیر بهتر با چند پد پنبه این عمل پاک‌سازی را انجام دهید. اگر شما از ماتیک لبی استفاده می‌کنید که برداشتن آن سخت است هم می‌توانید از پاک‌کننده آرایش چشم استفاده کنید.
همان‌طور که دیدید خیلی هم سخت نبود!

اولین گام برای آرایش توجه به ابروان است.  ابروان نقش قاب را برای چشم بازی میکنند، یک تصویر زیبا در قاب زیبا و مناسب جلوه بیشتری پیدا میکند. ابروان کمک میکنند  که چشمها و صورت  قشنگی واقعی خودشان را بیشتر نشان  دهند،

البته در صورتی که مرتب و  فرم گرفته باشند باید بیشتر سعی کنیم که ابروها را تا حد امکان طبیعی نگهداریم. بعضی ابروها فقط نیاز به برداشتن چند تار مو بعضی با تغییر دادن فرم، کامل میشوند. البته موقع برداشتن ابرو باید توجه داشت که موها یکی یکی و در جهت رشد مو برداشته شوند. برای برداشتن ابرو حتما لازم است چند نکته رعایت شود . باید توجه داشته باشیم که چگونه فرم ابروان را پیدا کنیم. مداد را در امتدا بینی تا گوشه داخلی چشم میگذاریم، به این ترتیب خط شروع ابرو مشخص میشود. موهای بین دو ابرو را باید برداشت. مداد را کنار بینی میگذاریم به طوریکه امتداد آن از وسط مردمک چشم بگذرد، و یا به طور عمودی روی صورت قرار میدهیم تا از کنار لبه خارجی چشم عبور کند. حال محل بالاترین نقطه ابرو را مشخص میکنیم. مداد را کنار بینی، در مسیری که از گوشه خارجی چشم عبور میکند قرار میدهیم تا نقطه انتهایی ابرو را مشخص کنیم ابروی خوش فرم به زیبایی و جذابیت صورت میفزاید تا حدی که حتی با حرکت ابرو و چشم میتوانیم احساس خودمان را نیز ابراز کنیم. وقتی ابروها باریک و بالا هستند به صورت حالتی میدهند که بیننده را بیشتر متوجه ابروها میکند تا سایر اعضای صورت.ابروهایی که فاصله بین آنها زیاد باشد و گوشه خارجی ابرو کمی رو به پایین باشد نگاهی خالی و بیتفاوت به چشم میدهد.

ابروهای پهن و نزدیک به هم چهره را اخم آلود و ترشرو نشان میدهد

فاصله طبیعی بین دو چشم در ابروهای طبیعی  برابر است با پهنای یک چشم

در چشم های نزدیک به هم باید فاصله ابروها را به اندازه پهنای یک چشم بگیریم و اشکالی ندارد که مداد اندازه گیری کمی در

گوشه داخلی چشم به طرف چشم قرار بگیرد.

برای چشم های دور از هم نیز فاصله دو ابرو را به اندازه یک چشم فرض میکنیم و مداد را جهت اندازه گیری کمی داخل تر قرارمیدهیم، البته در گوشه خارجی چشم.۱

در بعضی افراد ابروها رو به پایین رشد میکنند که حتما باید آنها را با قیچی کوچک مخصوص ابرو و مژه کوتاه کنیم و جالب است

که در این نوع ابروها حتی مژه ها هم مسیر رشدشان به طرف پایین است و مستقیم همه آنها را میتوانیم به وسیله فر مژهتاب بدهیم

مجله اینترنتی زندگی