Skip to main content

در این مقاله می خوانیم:

پیشگیری از افتادگی پوست

تنظیم PH بدن

دفع سموم بدن

کاهش چین وچروک پوست

از ایجاد جوش و آکنه جلوگیری می کند

پوست خود را مرطوب کنید

افزایش قابلیت ارتجاعی پوست

چه مقدار آب باید در روز بنوشید؟

بسیاری از مردم قدرت نوشیدن آب و تأثیرات مثبتی که می تواند بر روی پوست و سلامت کلی شما داشته باشد را دست کم می گیرند. پوست شما بزرگترین عضو بدن شماست که از شما محافظت می کند، لیپیدها و آب را ذخیره می کند، از دست دادن مایعات جلوگیری می کند و به عنوان تنظیم کننده حرارت عمل می کند. نوشیدن آب بیشتر ،طبیعی ترین راه برای داشتن پوستی درخشان و سالم است که همه ما می خواهیم چنین پوستی داشته باشیم.

بیایید به هفت روشی که نوشیدن آب به بهبود و سلامت پوست کمک می کند نگاهی بیندازیم.

۱. افتادگی پوست

ریزش سریع چربی یا کاهش شدید وزن ممکن است باعث افتادگی پوست شود. بسیاری از افراد با کم مصرف کردن آب پوست خود را شل و افتاده می کنند، اما این یک روش ناسالم است و می تواند آسیب جدی به پوست شما وارد کند. با نوشیدن مقادیر کافی آب روزانه ، می توانید پوست خود را به آرامی سفت کنید و درخشندگی سالمی داشته باشید.مصرف مناسب آب روزانه برای آقایان حدود یک‌ونیم لیتر و برای خانم‌ها حدود یک لتیر  می‌باشد .این میزان آب را در طول یک روز و در دفعات متعدد باید نوشید ،در شرایط گرمای شدید و یا ورزش که تعریق پوست زیاد می شود این میزان باید افزایش پیدا کند.

۲. تعادل pH

حفظ تعادل pH خوب در پوست مهم است. pH هر ماده ای از ۰ تا ۱۴ متغیر است که ۱۴ حاوی بیشترین قلیایی و ۰ بسیار اسیدی است. مقدار pH 7 خنثی است و مقدار pH دقیق آب خالص است. دلیل اینکه شما باید آب بیشتری بنوشید این است که مطمئن شوید مقدار pH شما متعادل است و پوستی سالم به شما می دهد. دلیل مهم شستن پوست با آب پس از استفاده از شستشوی صورت با پاک کننده های قلیای، حفظ تعادل صحیح pH است.

۳. سموم را دفع کنید

نوشیدن آب سموم بدن شما را دفع می کند، به خصوص سموم مضری که می توانند بر سلامت کلی شما تأثیر بگذارند. با افزایش مصرف آب می توانید سموم بدن خود را دفع کنید تا سلامت پوست و بدن خود را بهبود بخشید. بسیاری از مردم برای دفع سموم از رژیم‌های آبمیوه استفاده می کنند، حفظ یک رژیم غذایی سالم و نوشیدن آب به همان اندازه به دفع سموم کمک می کند.

۴. چین و چروک را کاهش می دهد

آب بدن شما را هیدراته و شاداب نگه می دارد و به حفظ خاصیت ارتجاعی پوست شما کمک می کند. افرادی که مقادیر زیادی آب می‌نوشند کمتر دچار اسکار، چین و چروک و خطوط نرم می شوند، نوشیده آب کافی علائم پیری را به‌تاخیر می‌اندازد. با افزایش سن، حفظ آب برای بدن شما سخت تر می شود، بنابراین با وارد کردن آب بیشتر به سیستم خود، به بدن و پوست خود کمک می کنید تا هیدراته بماند.

۵. از ایجاد جوش و آکنه جلوگیری می کند

انواع خاصی از سموم منافذ کوچک روی اپیدرم شما را بسته و می توانند باعث ایجاد مشکلاتی مانند آکنه و جوش شوند. با نوشیدن آب بیشتر، مطمئن می شوید که از جوش و آکنه شدید رنج نخواهید برد. هرچه پوست شما آب بیشتری داشته باشد، منافذ پوست کمتر مسدود می شود.

۶. مرطوب کنید

نه تنها باید مقدار زیادی آب بنوشید، دقیقاً هشت لیوان در روز، بلکه باید از آن برای تمیز کردن کامل پوست خود نیز استفاده کنید. ممکن است حمام یا دوش گرفتن هر روز، به خصوص در ماه‌های سردتر، ایده آل به نظر نرسد، اما برای پوست شما عالی است که بدنتان را با آب پاک کند تا منافذ پوست پاک شود و پوست شما مرطوب و سالم بماند.

۷. قابلیت ارتجاعی

اگر خاصیت ارتجاعی در پوست خود ندارید، ممکن است دچار کم آبی شده باشید. برای بررسی خاصیت ارتجاعی پوست خود، به آرامی پوست خود را نیشگون بگیرید و ببینید آیا برمی‌گردد یا خیر. اگر برنمی گردد، باید آب بیشتری بنوشید تا خود را هیدراته کنید و سلول‌هایتان را حجیم کنید. اگر خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست بدهید و هیدراته نشوید، مناطقی مانند پوست زیر چشم شما می توانند تیره شوند.

چه مقدار آب باید در روز بنوشید؟

مقدار آبی که باید در روز بنوشید به متابولیسم، وزن، قد و برنامه روزانه شما بستگی دارد. به طور کلی، بزرگسالان باید روزانه بین ۵ تا ۸ لیوان آب بنوشند و در صورت نیاز حتی بیشتر. همیشه مطمئن شوید که حداقل شش لیوان در روز آب می‌نوشید تا هیدراته و سالم بمانید. از کمک به پوست شما برای حفظ خاصیت ارتجاعی گرفته تا کاهش چین و چروک و خطوط ریز، آب می تواند کارهای شگفت انگیزی برای پوست و سلامت کلی شما انجام دهد. آموزش های کامل پیج اینستاگرام در خصوص دیتاکس با آب و برش های میوه را دنبال کرده و با کارشناسان ما با شماره تلفن هی ۸۸۶۶۳۹۶۳ ۰۲۱ تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید

یک پاسخ به “سم زدایی پوست با نوشیدن روزانه آب”

  1. avatar

    من هر روز انجام میدم